OBRAZOM: Inštalácia plášťa celopresklenej kupoly na Hornom hrade

OBRAZOM: Inštalácia plášťa celopresklenej kupoly na Hornom hrade

V týchto dňoch sa nadzemná časť so vstupom do dvojpodlažného objektu barbakánu dočká svojej finálnej podoby. Provizórne opláštenie nahradí sklo a výplne s mrežou.


V súčasnosti prebieha inštalácia sklených tabúľ, ktoré spolu so sklenenou strechou prekryjú vstup do schodiskovej haly s výťahom a schodiskom. Práce na montáži sklenených tábúľ bude pokračovať počas zajtrajšieho dňa.

Podzemná časť objektu bude obsahovať propagačno – prezentačný priestor a kaviareň na 1.PP a 2.PP. Na úrovni vodnej priekopy budú do hradobného múra osadené celopresklenené dvere. Vstupný objekt umožní dostať sa tak z úrovne Rhodyho ulice až do vodnej priekopy. Vďaka výťahu sa umožní pohodlný prechod aj imobilným návštevníkom.

Pohľad z vnútra podzemného objektu na schodisko s výťahom.
Vizualizácia rozľahlej terasy v podkovovitom predbrání s celopresklennou výťahovou šachtou so schodiskom s ľahkou sklenenou strechou.

FOTOGALÉRIA: (aktualizované: 20. december)


V novembri prebehla inštalácia sklenených prvkov pri vstupe z vodnej priekopy a pri kamennom oblúkovom moste v priestore barbakánu bolo inštalované sklenené zábradlie. Sklo je vysoko pevnostné a strieška nad vstupom by mala bez problémov uniesť váhu dospelého človeka.

Výškový rozdiel medzi vstupom z priekopy a terasou je približne 6 metrov.


SÚVISIACE ČLÁNKY:

Spracoval: M.M. / Foto: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x