O nás

O nás

So silným fenoménom sociálnych sietí sa v nás prebudil záujem reflektovať dianie v meste v online priestore.

V našich začiatkoch sme registrovali informačnú medzeru v témach, ktoré sa bezprostredne dotýkali života Bardejovčanov či návštevníkov mesta. Facebooková stránka ONline Bardejov vznikla v októbri 2012. Na začiatku roka 2017 sme prekročili hranicu 20.000 fanúšikov. V súčasnosti (prvý polrok 2022) má stránka na Facebooku takmer 32.000 fanúšikov a číslo neustále rastie. Stránku sleduje až vyše 34.500 ľudí. Teší nás záujem o náš obsah.

Aktuálne zábery z mesta a okolia, videá, živé vysielania, pozvánky na kultúrno-spoločenské podujatia, koncerty, súťažné aktivity za spolupráce s partnermi, postrehy i kuriozity sa stali každodennou súčasťou Bardejovčanov i širokej verejnosti z okolia. U ľudí sme prebudili záujem o veci verejné. Dôkazom sú početné správy s podnetmi a fotografiami od občanov mesta či okolitých obcí.

Doposiaľ sme na stránke na Facebooku uverejnili tisícky fotografií a ďalších vyše 100.000 na našom webe. Stále je núdza o ďalšie, pretože naše mesto sa neustále mení. To všetko sledujete online z domova i ďalekého zahraničia. Stovky správ a e-mailov s postrehmi a fotografiami od Vás sú dôkazom, že Vám na meste a živote v ňom záleží. Všade, kde ste Vy, je ONline Bardejov.

Rok 2016 priniesol ako nadstavbu živej Facebook stránky novú webovú stránku s rovnomenným názvom onlinebardejov.com, ktorá je spustená od mája 2016. V prvom kvartáli roka 2017 stránka presiahla métu 150.000 návštevníkov. Veríme, že táto nová platforma viedla ku skvalitneniu obsahu a priniesla ešte vyššiu kvalitu. V súčasnosti (prvý polrok 2022) má webová stránka 1.314 639 zobrazení. Až 78% nášho publika sa na web pravidelne vracia.

Účelom web stránky je dôkladnejší pohľad na udalosti a témy, ktoré nás zaujali alebo sú nejakým spôsobom pre ľudí významné. Špecifikom publikovaného obsahu je obrazová bohatosť. Doposiaľ bolo na webovej stránke publikovaných neuveriteľných až vyše 100.000 fotografií. Stránka sústreďuje pozornosť prevažne na témy premeny nášho mesta, jeho rozvoja a v neposlednom rade zachovanie a obnovu spoločného kultúrneho dedičstva.

Ľudia, ktorým sa páči stránka ONline Bardejov na Facebooku a ich veková skladba:

 zdroj: Facebook

Tím ONline Bardejov:

Reportéri a fotografi: D. Pračko, M. Medzihradský, Róbert Czupper, Ján Ontek

Web admin/editorM. Medzihradský


Bardejov

© 2016 – 2022 Všetky práva vyhradené
Akékoľvek napodobňovanie a kopírovanie obsahu uverejneného na stránke www.onlinebardejov.com pre iné ako súkromné účely, len so súhlasom prevádzkovateľa stránky.