Do bilancie tragických nehôd na slovenských cestách sa čiernymi písmenami zapísala aj nehoda v Gerlachove

Do bilancie tragických nehôd na slovenských cestách sa čiernymi písmenami zapísala aj nehoda v Gerlachove

Začiatok „dušičkového“ týždňa sa na cestách niesol v  pozitívnom duchu, zlom nastal v polovici týždňa. Celkovo v minulom týždni (31.10. – 06.11.2016) zahynuli pri 233 nehodách dvaja chodci a štyria vodiči a ich spolujazdci. Vlani v rovnakom týždni  bolo o 66 nehôd viac a viac aj ťažko zranených (o tri) a aj usmrtených (o tri osoby).


Minulý týždeň vo štvrtok 3. novembra zomrel v Rudlove (okres Vranov nad Topľou) 25 ročný vodič, keď z doposiaľ nezistených príčin zišiel z cesty na rovnom úseku, narazil do plotu rodinného domu. Náraz vozidlo odhodil na druhú stranu a skončilo v priekope.

Deň po, v piatok 4. novembra, v katastri mesta Ružomberok došlo k zrážke dvoch osobných áut po prejdení zákruty, keď jedno prešlo do protismeru. Vodič, 57-ročný Čech, zomrel na mieste nehody.

Koniec posledného týždňa bol mimoriadne tragický, v jeden deň boli až tri nehody. Aj tie si vyžiadali najvyššiu daň, život človeka. V katastri obce Šaľa zrazil vodič 24-ročného chodca, ktorý sa pohyboval po ceste krátko po polnoci bez reflexných prvkov. Aj vo Vavrišove (okres Liptovský Mikuláš) zomrel chodec, vo veku 43 rokov. Prechádzal cez cestu. V Gerlachove prešla na mokrej ceste do protismeru 18-ročná vodička a narazila do protiidúceho vozidla. Jeho 65-ročný vodič a 43-ročná spolujazdkyňa zomreli hneď, ďalší traja zranení pasažieri skončili v bardejovskej nemocnici.

Presné príčiny nehôd sú samozrejme predmetom vyšetrovania, avšak ich najhoršie následky a teda smrť, je nezvratná. Polícia denne upozorňuje verejnosť na najčastejšie príčiny nehôd, varuje a apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli opatrní a predvídaví a dávali na seba pozor, avšak bez ich vlastného pričinenia sa to ťažko zmení.


Karla, študentka Hotelovej akadémie v Bardejove, sa v nedeľu zrejme ponáhľala na ceste z Malcova do Bardejova. Namierené mala do práce. Brigádovala totiž v jednom z podnikov v centre mesta. Dopravná nehoda pred 13. hodinou zmenila situáciu jej i členom posádky druhého automobilu. ,,Vraj ona nikdy pomaly nejazdila,“ zaznieva z viacerých úst jej rovesníčok. Pred piatimi týždňami Karla na instagram zavesila fotografiu palubnej dosky, kde ručička ukazovala rýchlosť 150 km/h s krátkym popisom: ,,Utekámm.“ Na ďalšej fotografii stojí pri otvorenom kufri modrého vozidla…

Povráva sa, že rýchlu jazdu mala v obľube.

Pri kufri modrého auta.

Pohľad na rozbité autá bol hrozný
Pohľad na rozbité autá bol pre posádky okoloidúcich áut hrozný
2
Z obidvoch vozidiel zostala len kopa šrotu.

Miesto tragickej udalosti:

Povedzte svojim blízkym:

  • Povedzte im, že reflexný prvok zabudnutý doma alebo skrytý v taške je zbytočný.
  • Povedzte im, aby sa na cestách správali zodpovedne a predvídavo.
  • Povedzte im, že alkohol za volantom je neprípustný.
  • Povedzte im, že takmer každú tretiu nehodu spôsobenú chodcom v jesennom období zavinil chodec pod vplyvom alkoholu.
  • Povedzte im, že chcete, aby sa vrátili v poriadku domov.

Spracoval: D.P.

SÚVISIACE ČLÁNKY:

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
11 (KOMENTÁRE)
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym

moji drahí !! To že ste zverejnili jej fotku… je dosť blbé keďže je okres malý a ľudia sa poznajú… inde nedáte ani meno a tu fotku?? a čo že išla 150??? fotka je z pred 5 týždňov.. a čo vieš? keď bola na diaľnici.. mohla isť toľko… a čo vieš?? možno keď bola urobená fotka ani nešoférovala ona !! je dosť ťažké v takej rýchlosti odfotiť tachometer nemyslite??? uvažujte… a neprikrášľujte veci.. nerobte z nich to čo nie sú …

anonym

sa uvedom ..zabila dvoch ludi na mieste …clovek ktory jazdi musi citit ked jeho auto smyka na ceste..a clovek ktory ma par mesiacov vodicak len frajeruje a nevie ani reagovat v takychto situaciach..

anonym

a po dalsie ani na dialnici nieje povolena rychlost 150 km/h ak nevies o tom

Anonym

Aj keď išla po diaľnici tých 150 je to len a len jej vec…keby ju namerali policajti ma pokutu za rýchlosť ona a nie ty…takže to nerieš….nesedel si sňou v aute keď išla tých 150 takže to nemôžeš ani ty vedieť….a nepiš ďalšie hlúposti

mato

Išla po obyčajnej ceste a prispela k smrti dvoch ľudí. Takže to, čo robí na ceste nie je len jej vec. Chapando, inteligentka?

anonym

ta asi ju poznas ked tak obranujes….ale na takych ludi niet mile slovo a pochopenie 🙂

jurij

si debil

Tajna

Viac sa spametaj hovno vieš s prepačením… Taka bola už dávno pred tým…. Pre jej nezodpovednosť zomreli dvaja ľudia… Zničila život jednej rodiny a ona si teraz užíva svoj život. Fetačka ….

poctivý občan Bardejova

***Príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho.

Sss

keďže dala fotku na instagram a verejné ju zdieľala tak ma smolu a môže si tu fotku stiahnuť hocikto hocikde …ty mudrc

Tvoja Mamka

***Príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho.

11
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x