ONline Bardejov

Do bilancie tragických nehôd na slovenských cestách sa čiernymi písmenami zapísala aj nehoda v Gerlachove

Do bilancie tragických nehôd na slovenských cestách sa čiernymi písmenami zapísala aj nehoda v Gerlachove

Začiatok „dušičkového“ týždňa sa na cestách niesol v  pozitívnom duchu, zlom nastal v polovici týždňa. Celkovo v minulom týždni (31.10. – 06.11.2016) zahynuli pri 233 nehodách dvaja chodci a štyria vodiči a ich spolujazdci. Vlani v rovnakom týždni  bolo o 66 nehôd viac a viac aj ťažko zranených (o tri) a aj usmrtených (o tri osoby).


Minulý týždeň vo štvrtok 3. novembra zomrel v Rudlove (okres Vranov nad Topľou) 25 ročný vodič, keď z doposiaľ nezistených príčin zišiel z cesty na rovnom úseku, narazil do plotu rodinného domu. Náraz vozidlo odhodil na druhú stranu a skončilo v priekope.

Deň po, v piatok 4. novembra, v katastri mesta Ružomberok došlo k zrážke dvoch osobných áut po prejdení zákruty, keď jedno prešlo do protismeru. Vodič, 57-ročný Čech, zomrel na mieste nehody.

Koniec posledného týždňa bol mimoriadne tragický, v jeden deň boli až tri nehody. Aj tie si vyžiadali najvyššiu daň, život človeka. V katastri obce Šaľa zrazil vodič 24-ročného chodca, ktorý sa pohyboval po ceste krátko po polnoci bez reflexných prvkov. Aj vo Vavrišove (okres Liptovský Mikuláš) zomrel chodec, vo veku 43 rokov. Prechádzal cez cestu. V Gerlachove prešla na mokrej ceste do protismeru 18-ročná vodička a narazila do protiidúceho vozidla. Jeho 65-ročný vodič a 43-ročná spolujazdkyňa zomreli hneď, ďalší traja zranení pasažieri skončili v bardejovskej nemocnici.

Presné príčiny nehôd sú samozrejme predmetom vyšetrovania, avšak ich najhoršie následky a teda smrť, je nezvratná. Polícia denne upozorňuje verejnosť na najčastejšie príčiny nehôd, varuje a apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli opatrní a predvídaví a dávali na seba pozor, avšak bez ich vlastného pričinenia sa to ťažko zmení.


Karla, študentka Hotelovej akadémie v Bardejove, sa v nedeľu zrejme ponáhľala na ceste z Malcova do Bardejova. Namierené mala do práce. Brigádovala totiž v jednom z podnikov v centre mesta. Dopravná nehoda pred 13. hodinou zmenila situáciu jej i členom posádky druhého automobilu. ,,Vraj ona nikdy pomaly nejazdila,” zaznieva z viacerých úst jej rovesníčok. Pred piatimi týždňami Karla na instagram zavesila fotografiu palubnej dosky, kde ručička ukazovala rýchlosť 150 km/h s krátkym popisom: ,,Utekámm.” Na ďalšej fotografii stojí pri otvorenom kufri modrého vozidla…

Povráva sa, že rýchlu jazdu mala v obľube.

Pri kufri modrého auta.

Pohľad na rozbité autá bol hrozný
Pohľad na rozbité autá bol pre posádky okoloidúcich áut hrozný
2
Z obidvoch vozidiel zostala len kopa šrotu.

Miesto tragickej udalosti:

Povedzte svojim blízkym:

  • Povedzte im, že reflexný prvok zabudnutý doma alebo skrytý v taške je zbytočný.
  • Povedzte im, aby sa na cestách správali zodpovedne a predvídavo.
  • Povedzte im, že alkohol za volantom je neprípustný.
  • Povedzte im, že takmer každú tretiu nehodu spôsobenú chodcom v jesennom období zavinil chodec pod vplyvom alkoholu.
  • Povedzte im, že chcete, aby sa vrátili v poriadku domov.

Spracoval: D.P.

SÚVISIACE ČLÁNKY:

Podobné príspevky

guest
11 (KOMENTÁRE)
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym
Anonym
4 roky/rokov

moji drahí !! To že ste zverejnili jej fotku… je dosť blbé keďže je okres malý a ľudia sa poznajú… inde nedáte ani meno a tu fotku?? a čo že išla 150??? fotka je z pred 5 týždňov.. a čo vieš? keď bola na diaľnici.. mohla isť toľko… a čo vieš?? možno keď bola urobená fotka ani nešoférovala ona !! je dosť ťažké v takej rýchlosti odfotiť tachometer nemyslite??? uvažujte… a neprikrášľujte veci.. nerobte z nich to čo nie sú …

anonym
anonym
Reakcia na:  Anonym
4 roky/rokov

sa uvedom ..zabila dvoch ludi na mieste …clovek ktory jazdi musi citit ked jeho auto smyka na ceste..a clovek ktory ma par mesiacov vodicak len frajeruje a nevie ani reagovat v takychto situaciach..

anonym
anonym
Reakcia na:  anonym
4 roky/rokov

a po dalsie ani na dialnici nieje povolena rychlost 150 km/h ak nevies o tom

Anonym
Anonym
Reakcia na:  anonym
4 roky/rokov

Aj keď išla po diaľnici tých 150 je to len a len jej vec…keby ju namerali policajti ma pokutu za rýchlosť ona a nie ty…takže to nerieš….nesedel si sňou v aute keď išla tých 150 takže to nemôžeš ani ty vedieť….a nepiš ďalšie hlúposti

mato
mato
Reakcia na:  Anonym
4 roky/rokov

Išla po obyčajnej ceste a prispela k smrti dvoch ľudí. Takže to, čo robí na ceste nie je len jej vec. Chapando, inteligentka?

anonym
anonym
Reakcia na:  Anonym
4 roky/rokov

ta asi ju poznas ked tak obranujes….ale na takych ludi niet mile slovo a pochopenie 🙂

jurij
jurij
Reakcia na:  Anonym
4 roky/rokov

si debil

Tajna
Tajna
Reakcia na:  Anonym
1 rok

More sa spametaj hovno vieš s prepačením… Taka bola už dávno pred tým…. Pre jej nezodpovednosť zomreli dvaja ľudia… Zničila život jednej rodiny a ona si teraz užíva svoj život. Fetačka ….

poctivý občan Bardejova
poctivý občan Bardejova
4 roky/rokov

***Príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho.

Sss
Sss
Reakcia na:  poctivý občan Bardejova
4 roky/rokov

keďže dala fotku na instagram a verejné ju zdieľala tak ma smolu a môže si tu fotku stiahnuť hocikto hocikde …ty mudrc

Tvoja Mamka
Tvoja Mamka
4 roky/rokov

***Príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho.

11
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x