Výsledky 119 testov sú známe! Niektorí budú musieť ostať.

Výsledky 119 testov sú známe! Niektorí budú musieť ostať.

Pred týždňom, zo soboty na nedeľu, bolo do Kúpeľno – liečebného ústavu (KLÚ) Družba v Bardejovských Kúpeľoch umiestnených 119 repatriantov z Londýna. Po štvrtkovom testovaní sa dnes popoludní dozvedeli výsledky. Z karantény v zariadení Ministerstva vnútra SR poputuje väčšina klientov do domácej karantény. Po ich odchode sa ráta s príchodom ďalších Slovákov zo zahraničia.


O výsledkoch štvrtkového testovania sa pre portál ONline Bardejov vyjadril Martin Tarcala, riaditeľ Kúpeľno-liečebného ústavu Ministerstva vnútra SR Družba.

,,Situácia je momentálne taká. Máme dvoch pozitívnych na koronavírus. Všetci ostatní klienti odchádzajú dnes a zajtra preč. Pozitívne testovaní ostávajú u nás naďalej. Pravdepodobne v pondelok alebo utorok prídu ďalší. Pozitívne testovaní boli muž a žena. 20-roční študenti sú relatívne negatívni, ak sa pozeráme na to z hľadiska príznakov. Nemajú teploty ani ďalšie klinické príznaky. Uvidíme ďalej, ako sa celá situácia bude vyvíjať.“

Klienti, ktorí sa dnes dozvedeli, že boli pozitívne testovaní, o týždeň postúpia ďalšie testovanie. Spolubývajúci pozitívne testovaných, s negatívnymi výsledkami, boli preložení na novú izbu, kde im začína nová 14-dňová karanténa.

Repatrianti z Londýna začnú postupne opúšťať KLÚ Družba. Prídu však ďalší.

Negatívne testovaná Tatiana sa teší na návrat domov. ,,Výsledky sme sa dozvedeli okolo pol tretej poobede. Dnes už cestujeme, odvoz už máme vybavený. Predpokladáme, že pri odchode zo zariadenia dostaneme pokyny do ďalších dní. Samotné výsledky sme sa dozvedeli telefonicky, mali sme neskutočnú radosť. Po príchode domov sa teším na halušky a vínko. Ďakujeme všetkým pracovníkom KLÚ Družba a ostatní personál, ktorí sa o nás starali. Boli excelentní. Varili nám veľmi chutne, bude nám to aj chýbať ;).“ Simeon dopĺňa: ,,Do domácej karantény som sa dostal autom, viem že niektorí mali zabezpečený odvoz hasičským zborom. Čo sa týka pokynov, tak musíme dokončiť 14-dňovú karanténu doma a máme dodržiavať v podstate všetko, čo platí všeobecne – od častého umývania rúk až po vyhýbaniu sa spoločenskému kontaktu.“


Počas celej doby karantény je pri zariadení hliadka štátnej polície.

ŠTVRTKOVÉ TESTOVANIE


SÚVISIACE ČLÁNKY:

Spracoval: D.P./Foto: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x