Výstavba v útrobách časti Južnej brány

Výstavba v útrobách časti Južnej brány

Dokončená je základová doska s vpustmi kanalizácie. Armatúry nad povrchom prezrádzajú budúcu polohu vnútorných priečok v spodnom podlaží tohto podzemného objektu.


Dno podkovovitej časti je už vyplnené betónom. Zatiaľ nevieme, kedy a v ktorej fáze sa vybúra otvor skrz múr opevnenia, ktorý zabezpečí vstup do budúceho objektu z vodnej priekopy.

p1790040Práce na pohľadovej strane hradobného opevnenia po domurovaní a prešpárovaní pôvodného muriva. Finálna výška tejto časti opevnenia bude jasná až po dobudovaní strechy budúcej terasy s podzemnou prevádzkou.

p1790057Takmer dokončené sú obnovené murivá mosta. Ich výška a ukončenie je nepravidelné, aby sa zdôraznilo to, že sa jedná o náznakovú rekonštrukciu a výška múrov je limitovaná aj kvôli zabezpečeniu výhľadu do hradobnej priekopy.

p1680876
p1680648V mieste niekdajšej komunikácie smerom na Rhodyho ulicu sa dokončuje nový chodník z andezitových kociek, ktorý po obvode lemuje obnovený priekopový múr. Rovnaký povrch dostal aj kamenný oblúkový most, kde bola predtým dlažba z betónových kociek.

p1680639Začali sa realizovať aj terénne úpravy v okolí barbakánu a kamenného mosta. Zachovaná výška svahu v tejto časti komplexu Hornej brány trochu uberie na majestátnosti hradieb, no hĺbka ich základov pravdepodobne nedovoľovala prezentovať murivo vo väčšej výške.

p1680877

FOTOGALÉRIA:

SÚVISIACE ČLÁNKY: 

Autor: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x