ONline Bardejov

Hokejisti Bardejova nakoniec bez účasti v play off. Dávid Všetečka oznámil koniec kariéry!

Hokejisti Bardejova nakoniec bez účasti v play off. Dávid Všetečka oznámil koniec kariéry!

Domáca prehra s Martinom, v 18. kole 2. ligy, nemala mať vplyv na účasť Bardejova v play off. Následná kontumácia zápasu Brezno – Sabinov 1:4 (odohraný 21.1.), odsunula Bardejov na 9. priečku. Po sobotňajšom zranení, oznámil skúsený český obranca Dávid Všetečka koniec pestrej kariéry. Svoje skúsenosti chce odovzdávať mladým nádejným hokejistom. 


Vedenie HK Bardejov ku vzniknutej situácii vydalo nasledujúce stanovisko:

,,Deň po odohraní nášho zápasu s Martinom, ktorý sme prehrali, sme sa dozvedeli, že v dueli Brezno – Sabinov došlo k situácii, pri ktorej bol hráč hostí konfrontovaný a nevedel sa preukázať svojou totožnosťou. Nasledovalo utorňajšie (30.1.2018) disciplinárne konanie a po jeho rokovaní disciplinárna komisia dospela k záveru, že hráč Sabinova nastúpil na zápas neoprávnene a zápas tak skontumovala výsledkom 5:0 pre Brezno. Tým pádom nás Brezno predbehlo v tabuľke a my sme sa posunuli až na deviate, nepostupové miesto.

Týmto chceme vyjadriť naše sklamanie zo vzniknutej situácie, najmä z toho, že tak závažné a dôležité informácie neboli zverejnené a doručené všetkým klubom danej súťaže. Hlavne keď vrcholí základná časť a bojuje sa o umiestnenie do playoff.

Prezident klubu, Pavol Goriščák, netajil sklamanie zo vzniknutej situácie.

Náš tím, HK Bardejov, nastúpil do zápasu s vedomím, že postupujeme, preto sme logicky aj tak pristúpili k zápasu, a to s cieľom nacvičiť si herné situácie. Hráči vypúšťali hru na telo, aby predišli zraneniam. Niektorí hráči dostali voľno, aby si oddýchli pred playoff. Ak by sme mali vedomosť o situácii z predohrávaného zápasu v Brezne, k zápasu posledného kola by sme pristúpili v plnom nasadení, zodpovedne a dôsledne.

Vzniknutá situácia nás mrzí a klubom Brezna a Sabinova, ktoré s nami prehrali všetky vzájomné zápasy v tejto sezóne gratulujeme k postupu. My sa pripravíme, čo najlepšie na zápasy o umiestnenie proti tímu z Ružomberka.

Veríme, že taká situácia sa v slovenskom hokeji už viackrát nezopakuje. Ako klub nás to však musí posilniť. “

Pripravené dresy si hráči Bardejova v play off neoblečú.

D. VŠETEČKA: ,,Odchádzam v tichosti. Na všetkých spoluhráčov spomínam len v dobrom!”

Po nešťastnom zákroku spoluhráča, v 53. minúte zápasu Bardejov – Martin, ostal na ľade ležať český obranca v bardejovských službách. Nasledoval transport záchrankou na vyšetrenia do prešovskej nemocnice. Nezlomný Dávid podpísal reverz. V nedeľu dopoludnia sa objavil na štadióne.

Keď sme sa s Dávidom stretli v posledný januárový deň, pred tréningom detí, v útrobách štadióna oznámil koniec svojej 19-ročnej kariéry.

,,Mrzí ma, že môj posledný zápas v kariére skončil takto, ale poslednú dobu už tých zranení bolo veľa. Bude lepšie si začať vážiť svoje zdravie. Keď sa ohliadnem za svojou kariérou, tak som rád, čo som dokázal. Vždy som mal sen hrať najvyššiu súťaž v Českej republike. To sa mi splnilo. Hral som proti Jágrovi, Ručinskému, Havlátovi či Hejdukovi. V jednom tíme som sa stretol s Reichlom, Strakou, Dopitom… Môžem byť na seba pyšný a pevne verím, že aj moji rodičia sú na mňa hrdí!

Jeden sen sa mi však nesplnil, a to bolo zahrať si v jednom mužstve s bratom. Celý život bol pre mňa iba hokej a preto chcem pri ňom aj ostať. Chcem odovzdávať svoje skúsenosti deťom.

Nikdy som nebol žiadna hviezda, všetko som si musel poctivo vybojovať. Odchádzam v tichosti, na všetkých svojich spoluhráčov spomínam len a len v dobrom. Ďakujem všetkým za skvelý zážitok! Vseťa”

Po zásahu hokejkou, zaliala tvár obrancu krv. (Zdroj: Bardejovská televízia – BTV)
Hráča zniesli z ľadu spoluhráči na nosidlách. Pred štadiónom ho čakala záchranka…
Obranca D. Všetečka, chce svoje bohaté skúsenosti rozdávať mladým hokejistom.


Spracoval: D.P.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x