Buďte na pozore! Nekalé praktiky podomových predajcov elektriny.

Buďte na pozore! Nekalé praktiky podomových predajcov elektriny.

Dnes sme do našich správ od jedného z obyvateľov mesta dostali echo na nekalú aktivitu dvoch žien, ktoré za vydávali za zástupkyne VSE (Východoslovenská energetika a.s.) a naliehali na podpis novej zmluvy, aby zákazníci neostali bez elektriny.


Správu, ktorú sme dostali uvádzame v jej plnom znení: 

„Po Bardejove (najmä obytné domy) sa zase potulujú dve ženy (vyobliekané – čiernovláska v červenom kabáte a jej kolegyňa od 30 do 40 rokov), ktoré tvrdia, že sú zástupkyne VSE, a že spoločnosť končí a prechádza pod iného majiteľa. Zisťujú si mená susedov (ktorí akože práve prešli a koľko musia ešte obehať). Jedná sa o PODOVODNÉ PRAKTIKY. Informácia bola overená na linke VSE. Viem, že my mladí nenaletíme, ale sú medzi nami aj takí , ktorí áno. V prípade podpísania takejto zmluvy ju je možné zrušiť do 14 dní.“

S touto informáciou o podvodných praktikách v našom meste sme ihneď oboznámili aj komunikačné oddelenie VSE.

Stanovisko spoločnosti Východoslovenská energetika a.s.:


KOŠICE 1. ferbrár 2018. Nekalé praktiky pri podomovom predaji elektriny sú problémom už niekoľko rokov. Upozorňujú nás na to samotní zákazníci.

Od zákazníkov vieme, že niektorí predajcovia sa uchyľujú k nekalým praktikám a stalo sa tak aj v týchto
dňoch v Bardejove.

Ak dostaneme od zákazníkov informáciu, že sa cítia byť podvedení, tak posielame do danej lokality SMS aj ostatným zákazníkom. V správe uvádzame, že môžu navštíviť naše zákaznícke centrum, kde im poradíme.

Môže sa stať, že niektorí podomoví predajcovia budú zákazníkom tvrdiť, že VSE, končí svoju činnosť, že je potrebné podpísať s nimi ihneď novú zmluvu, aby zákazníci neostali bez elektriny. Nie je to pravda. VSE naďalej svojim zákazníkom garantuje dodávku elektriny a vďaka novej značke innogy sa zákazníci môžu tešiť na nové inovatívne produkty.

Je dôležité, aby si odberatelia uvedomili, že sa musia mať na pozore, že si musia predajcov a poskytované informácie overovať a v žiadnom prípadne nepodpisovať zmluvy v časovej tiesni či za nevýhodných podmienok.

Zákazníkom odporúčame, aby nás v prípade akýchkoľvek pochybností kontaktovali na bezplatnej linke Bezpečného predaja 0800 123 532 a overili si totožnosť predajcu, resp. poskytované informácie.

Na linku Bezpečného predaja môžu zákazníci volať aj v prípade, keď už zmluvu s novým dodávateľom podpísali za nevýhodných podmienok a chcú to zmeniť. Zákazníkom sme pripravení pomôcť aj v našich zákazníckych centrách.

V súlade s legislatívou je možné do 14 dní od zmluvy odstúpiť a zastaviť tak proces zmeny dodávateľa. Ak zákazníci zmeškajú lehotu na odstúpenie, prichádza do úvahy výpoveď. Tu je treba dať pozor na všetky podmienky uzatvorenej zmluvy a prípadne rátať so sankciami za predčasné ukončenie zmluvného vzťahu.

Nekalé praktiky na trhu s elektrinou poškodzujú dobré meno každej spoločnosti, ktorá hrá FAIR PLAY. Ochrana spotrebiteľa je jednou zo základných priorít Európskej únie a premieta sa samozrejme aj do zákonov SR. Spotrebiteľa pred nekalými praktikami chráni viacero predpisov. Dohľad nad ochranou spotrebiteľa prevzali také kľúčové inštitúcie ako sú Úrad pre reguláciu sieťových odvetví či Slovenská obchodná inšpekcia. VSE je tiež pripravená pomôcť.


Už vás alebo niekoho z rodinných príslušníkov navštívili takýto podvodní predajcovia elektriny?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Spracoval: M.M. / zdroj: Východoslovenská energetika a.s

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x