Prechod na zelenú energiu – náš ďalší krok k udržateľnosti! Ekologická a lokálna výroba zubných pást biela perla ®

Prechod na zelenú energiu – náš ďalší krok k udržateľnosti! Ekologická a lokálna výroba zubných pást biela perla ®

Deň Zeme, ktorý si pripomíname každý rok 21. apríla, nás núti zamyslieť sa nad tým, ako môžeme prispieť k udržateľnosti nášho sveta. Zároveň nás upozorňuje, aká dôležitá je ochrana našej planéty a jej zdrojov. Táto téma si v súčasnosti získava stále väčší záujem, ľudia sa viac zaujímajú o ekológiu a udržateľný životný štýl.


O to sa snažíme aj my, biela perla biela perla®, výrobca zubných pást a produktov na domáce bielenie. Rozhodli sme sa vám priblížiť, že aj výroba takýchto produktov sa dá spojiť s ekologickým a lokálnym prístupom. Tento rok dokonca plánujeme prechod na zelenú energiu.

Lokálna výroba, podpora lokálnej zamestnanosti a využívanie lokálnych dodávateľov

Sme rodinná firma, ktorá vyvíja a vyrába receptúry svojich produktov už 25 rokov na Slovensku. Už od svojho vzniku sa snažíme zamerať na kvalitu našich produktov, ktoré prinášajú benefity pre nášho zákazníka, ale dbať aj na udržateľnosť a lokálnosť v každom aspekte nášho podnikania. Naša výroba je lokálna, všetky výrobky sú vyrábané priamo pod Tatrami, v meste Kežmarok. Taktiež je pre nás dôležitý rozvoj regiónu, na ktorom sa podieľame pri zamestnávaní miestnych ľudí. Naše bylinné extrakty a silice berieme od regionálnych dodávateľov. Veríme, že aj takto môžeme podporovať lokálnu ekonomiku a zároveň zabezpečiť kvalitné suroviny pre naše výrobky.

Okrem toho sa snažíme využívať aj lokálne zdroje pri výbere obalov a materiálov, ktoré odoberáme od slovenských dodávateľov. Tuby máme od firmy Tubapack a. s. zo Žiaru nad Hronom a krabičky na naše výrobky pochádzajú z Obalotava a. s. v Slovenskej Ľupči. Aplikátory do bieliacich systémov si dávame taktiež vyrobiť na Slovensku, nie sme závislí od dodávok zo zahraničia, neimportujeme z Ázie. Aj takto podporujeme slovenských výrobcov, čím zároveň redukujeme prepravu a emisie oxidu uhličitého.

Prechod na zelenú energiu

Aby sme našu výrobu ešte viac zefektívnili z ekologického hľadiska, tento rok sa snažíme našu výrobu pripraviť na prechod na zelenú energiu. Momentálne pripravujeme slnečné kolektory, ktoré budú dodávať energiu do výroby a zároveň zabezpečia aj kúrenie vody. Tento projekt by mal byť dokončený koncom tohto roku.

Prírodné zloženie produktov

Všetky naše zubné pasty sú zložené z prírodných a bylinných látok, ktorých podiel je viac ako 90 %. Patrí sem harmanček, klinčekový olej alebo mäta. Používame obaly, ktoré sú recyklovateľné. Na našom e-shope www.bielaperla.sk si môžete objednať zubné pasty aj bez krabičky v tzv. EKO verzii, aby sme minimalizovali odpad a dali tak svojim zákazníkom možnosť podieľať sa na jeho minimalizovaní. Myslíte si, že aj tento malý krok môže pomôcť k zníženiu odpadu? 

Samozrejmosťou je pre nás aj kontrolované odpadové hospodárstvo, kde sa staráme o správnu separáciu odpadu. Veríme, že s naším prístupom k udržateľnosti a lokálnosti môžeme prispieť k zlepšeniu životného prostredia.
Môžeme povedať, že sme hrdí na našu angažovanosť v oblasti udržateľnosti a ekologického hospodárenia. Sme presvedčení, že aj malé firmy ako sme my môžu mať veľký vplyv na ochranu nášho životného prostredia.
V rámci Dňa Zeme môžete aj vy pomôcť ochrane životného prostredia, napríklad aj také vyčistenie okolia, v ktorom žijete.

Ak však chcete pomáhať dlhodobejšie, prinášame Vám jednoduché rady, ktoré si vo svojej domácnosti rýchlo osvojíte:

  • správne separovanie odpadu
  • ­pri čistení zubov vypínajte vodu
  • zber dažďovej vody, ktorou môžete zalievať rastliny
  • podpora regionálnych výrobcov, napr. biela perla®
  • používanie vlastných nádob na kávu, jedlo
  • nakupovanie jedla alebo oblečenia s rozumom
Zdroj: TS Biela Perla/Foto: Biela Perla

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x