V novom OC Across na Duklianskej ulici už čoskoro otvoria štyri nové obchodné prevádzky

V novom OC Across na Duklianskej ulici už čoskoro otvoria štyri nové obchodné prevádzky

Posledné dva týždne prebiehajú v okolí nového Obchodného centra (OC) Across záverečné práce. Nové prevádzky začali počas týždňa s naskladňovaním tovaru. Pred parkoviskom sa zazelenal trávnik a pribudli stromy.


Ako prvý svoju prevádzku zariadilo Planeo elektro. Počas uplynulého týždňa prebehlo naskladnenie predajne elektronikou. TXM textilmarket ako prvý „obrendoval“ svoju predajňu banerom.

Vo vonkajšej časti po uložení závlahového systému nasledovala príprava plochy pred uložením trávnikových kobercov. V prednej časti pred parkoviskom boli posadené dva druhy javorov s prípravou na zamulčovanie. Prvýkrát v Bardejove investor stavby obchodného centra investoval financie do hotového trávnika so závlahou. Zahraničné reťazce sa k takému kroku neodhodlali.

Výstavbou nového objektu bolo potrebné riešiť aj nové vodorovné dopravné značenie. Zaťažkávacou skúškou bude prvá nákupná horúčka Bardejovčanov v trojuholníku OC Across – OC Bardejov a OC Kaufland.

Úpravou prešli aj existujúce chodníky, ktoré boli prispôsobené k novému priechodu pre chodcov. Z bočnej strany sa zákazník do štyroch predajní dostane po schodisku. Na kraji chodníka bude ešte kvôli bezpečnosti osadené nové zábradlie.

Slávnostné otvorenie prevádzok je pre verejnosť naplánované na 18. august 2017. Otvoreniu bude predchádzať bohatý hudobno – kultúrny program.


Cintorín v blízkom susedstve

Treba spomenúť, že v susedstve nového objektu sa z jeho severozápadnej strany náchádza miesto posledného odpočinku členov bardejovskej židovskej komunity. Židovský cintorín ma rozlohu 654 m² a nachádza sa tu 1288 hrobov z 18. až 20. storočia.

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=““ shape=“square“ style=“custom“ custom_text=“#1e73be“]Od r. 2005 do r. 2009 sa postupne realizovala postupná záchrana cintorína a nevzhľadný neprehľadný plechový plot nahradilo nové oplotenie, čo výrazne prispelo k dôstojnejšej podobe tohto miesta, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou bardejovskej histórie. Židovský cintorín rozprestierajúci sa kedysi na periférii mesta, bol dlhé roky obklopený zástavbou prevažne priemyselného charakteru. Tá je však vplyvom rozširovania zóny pre obchod a služby postupne vytláčaná ďalej zo širšieho centra mesta a nahrádza ju zástavba s novou funkciou. Pre mesto a jeho širšie centrum isto príťažlivejšou. Nakoľko susediace OC KAUFLAND stojí na ploche vysťahovaných garáží a opravárenských dielní ČSAD, OC Bardejov v lokalite bývalých mliekárni a nový obchodný dom ACROSS na mieste bývalého predaja štrkov, pieskov a tuhých palív.[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

Na leteckom zábere pohľad na obchodný dom vo výstavbe, naľavo pohľad na židovský cintorín z 18. až 20. storočia

Bardejovčanom sa nová stavba obchodného centra páči

V nami uverejnenej ankete, keď sme sa Vás v máji pýtali, ktorý z obchodných domov v Bardejove sa Vám pozdáva, jednoznačne vyhral OC Across. Pri rozostavanom stave presvedčil 168 respondentov, čo predstavovalo 32 percent.


POZRITE SI CELÚ FOTOGALÉRIU:


SÚVISIACE ČLÁNKY:

Spracoval: D.P. / M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x