PROGRAM: 46. ročník Bardejovského jarmoku

PROGRAM: 46. ročník Bardejovského jarmoku

Uličky starobylého najkrajšieho historického mesta na Slovensku v závere augusta opätovne ožijú netradičným ruchom obchodníkov, remeselníkov a návštevníkov už 46. ročníka novodobého Bardejovského jarmoku.


[vc_row][vc_column][vc_single_image image=“19501″ img_size=““ onclick=“zoom“][/vc_column][/vc_row]

Od 24. – 27. augusta 2017 na ploche  4 800 m2 viac ako 500 trhovníkov bude ponúkať rôznorodý spotrebný tovar, občerstvenie, typické gurmánske špeciality jarmoku, ale aj množstvo zábavných atrakcií a lunaparkov. Nebude chýbať ani  predstavenie tradičných ľudovoumeleckých remesiel s ukážkami tvorby a výroby v atraktívnej „Uličke remesiel“ na Radničnom námestí.

Pre jarmočníkov je počas štyroch dní pripravený aj bohatý kultúrny program všetkých hudobných žánrov – vystúpenia folklórnych súborov, hudobných kapiel a domácich a zahraničných umeleckých telies.

Jarmočný týždeň už v pondelok odštartuje svojim 25. ročníkom vedecká konferencia BARDKONTAKT 2017 s medzinárodnou účasťou venovaná problematike mestských pamiatkových centier. Hlavnou témou jubilejného ročníka je „Pamiatky a pamiatkové územia v rozvojových programoch obcí a regiónov“. Vedecká konferencia sa bude konať v dňoch 21. – 22. 8. 2017 v zasadacej miestnosti MsZ v budove MsÚ na Radničnom námestí 16 a stretnú sa na nej odborníci zaoberajúci sa metodickou a výskumnou oblasťou, ako aj projektanti, pracovníci pamiatkových úradov a samosprávy miest. Počas dvojdňovej konferencie vystúpi 31 prednášateľov so svojimi príspevkami k danej téme. Nad týmto podujatím prevzali záštitu Pamiatkový úrad SR  Bratislava a Združenie historických miest a obcí SR so sídlom v Banskej Štiavnici.

Tématické okruhy konferencie:

  • Regenerácia pamiatok a pamiatkových území v kontexte úloh miest a obcí – aktivity, iniciatívy, limity, námety na riešenie
  • Ochrana pamiatok – vec verejná alebo súkromná? (využívanie verzus kultúrne hodnoty pamiatok, financovanie, sprístupnenie, pomoc verejných inštitúcií…)
  • Zodpovednosť a úlohy samosprávy – uplatnenie verejného záujmu v aktivitách súkromného sektoru, otázky zodpovednosti za vyvolané dopady
  • Realizácia využívania pamiatok – skúsenosti, podnety, námety na riešenie

V interiéri Poľsko – slovenského domu sa objavia najkrajšie výpestky ovocia a zeleniny domácich záhradkárov a pre tých, čo sa neboja je nastražená pivnica tohto domu so strašidlami.

Slávnostné otvorenie Bardejovského jarmoku sa uskutoční dňa 24. augusta 2017 o 16.00 hodine na Radničnom námestí.

Všetci, ktorí sa rozhodnete prežiť jedinečnú atmosféru bardejovského jarmoku, ste v najgotickejšom meste na Slovensku srdečne vítaní !


Text/zdroj: www.bardejov.sk/MsÚ

Zúčastníte sa na 46. Bardejovskom jarmoku?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x