ONline Bardejov

Úspech Bardejovčanov za veľkou mlákou! Z hokejbalového turnaja odchádzali víťazne.

Úspech Bardejovčanov za veľkou mlákou! Z hokejbalového turnaja odchádzali víťazne.

Hokejista Matúš Lúč v uplynulej sezóne obliekal dres HK Bardejov. V závere sezóny odcestoval do zámoria, za bývalým spoluhráčom z mládežníckych čias Marekom Skošnikom. Počas hokejbalového turnaja výraznou mierou prispeli k úspechu svojho tímu!


Dvaja bardejovskí hokejbalisti, Matúš Lúč a Marek Skošnik, sa v USA zúčastnili Hokejbalového turnaja najvyššej divízie A v Las Vegas (16. 2. – 18. 2. 2018), kde reprezentovali mesto Los Angeles.

Marek Skošnik aktuálne hráva v Los Angeles a Matúš Lúč nastupuje na zápas v tíme Bardejov Knights. Turnaja sa zúčastnilo osem tímov  – Los Angeles, San Diego, Anaheim, Phoenix , Atlanta , Las Vegas, San Francisco a San Jose. Vo svojej skupine sa Los Angeles umiestnilo na druhom mieste. Mužstvo postúpilo do semifinále, kde natrafili na Phoenix, ktoré malo vo svojom kádri troch reprezentantov USA.

Práve v tomto zápase sa presadili slovenskí hokejbalisti. Matúš Lúč zaznamenal 1 gól a 2 asistencie, Marek Skošnik 2 góly a 1 asistenciu. Ich mužstvo zvíťazilo 5:2 .

Vo finále sa stretli dva najúspešnejšie tímy turnaja – Los Angeles a San Diego. Aj v záverečnom zápase turnaja sa opäť bodovo presadili Matúš Lúč s 2 gólmi a Marek Skošnik s 1 gólom. Zápas sa skončil víťazstvom Los Angeles 5:3.

Na konci turnaja boli vyhlásení bardejovskí rodáci za najúspešnejších hráčov turnaja. Matúš Lúč sa umiestnil na prvom mieste v bodových štatistikách, keď nazbieral 5 gólov a 3 asistencie. Marek Skošnik sa umiestnil na druhom mieste so spoluhráčom Mikeom Thompsonom, keď zaznamenali zhodne po 3 góloch a 3 asistenciách.


Obaja hokejbalisti začínali spolu na bardejovskom ľade

Pri neúčasti tímu HK Bardejov v play off 2. ligy si si šiel napraviť športovú chuť do zámoria?

M. Lúč: ,,Play off nám nevyšlo a nakoľko som mal pozvánku už oveľa skôr ísť si zahrať hokejbal za Los Angeles, tak som to využil a som veľmi rád.”

Matúš Lúč svoje zručnosti nadobudol aj pod vedením slovenskej hokejovej legendy – Igorom Libom.

V tímových štatistikách si za HK Bardejov bol 2. najproduktívnejším hráčom a s 13 gólmi najlepším strelcom v mužstve. Ako si spokojný s uplynulým ročníkom v hokeji a hokejbale?

M. Lúč: ,,Čo sa týka hokeja, tak bol určite lepší rok ako ten predchádzajúci. Štatistika stále môže byť lepšia, som však rád že sa mi vyhýbali zranenia. S hokejbalom som celkom spokojný, čo sa týka Bardejova. Dúfam, že tohto roku vyhráme prešovskú 1. ligu. Aktuálne mám aj nejaké ponuky do extraligy, ale ešte som v štádiu rozhodovania.

Tak schválne. Pamätáte si na hráčov, ktorý pred rokmi vybojovali Bardejovu 1. hokejovú ligu?

S “Mičim” ste hrávali spolu aj na ľade. Zdá sa, že spolupráca funguje aj po rokoch. Spomenieš si na svoje začiatky pri hokeji?

M. Skošnik: ,,Mimo hokejovej sezóny sa každý chlapec na sídlisku musel niečomu venovať. Ja som rád, že to bol hokejbal. Začiatky boli samozrejme po sídliskách, až kým sme s Michalom Šellongom a Matúšom Lúčom začali hrať za Spisku novú Ves. Tam sa nám otvorila brána do sveta hokejbalu. Pochopili sme, že hokejbal má väčšiu úroveň a vážnosť vo svete, ako sme si mysleli! 

Aké podmienky majú mladí športovci v Amerike? Čo ty a hokej?

M. Skošnik: ,,V USA je hokejbal na vysokej úrovni – od žiakov až po mužov! No som si istý, že na Slovensku je ten hokejbal na špičke. S Matúšom sme spolu hrávali už aj v Kanade, kde je tá kvalita tiež vysoká. Nemyslím si, že sa ešte niekedy dostanem naspäť k ľadovému hokeju aj keď nebol by som proti.

Keď Marek Skošnik nesedel na striedačke, povzbudzoval s vtedajším fanklubom spoluhráčov z hľadiska.

Spracoval: D. P.

 

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x