OBRAZOM: V Bardejovských Kúpeľoch vznikol obrovský kráter

OBRAZOM: V Bardejovských Kúpeľoch vznikol obrovský kráter

Kráter nevznikol po páde meteoritu, ani ho nevytvorila činná sopka. Vytvorili ho mechanizmy, ktoré vyhlbujú plochu dlho zanedbaného jazierka v navštevovanej časti kúpeľného lesoparku.


Na to ako prebiehajú práce sme sa boli nedávno pozrieť a prinášame vám fotoreport ako to tam vyzerá v týchto dňoch. Tiež sme neobišli lokalitu, kde končí vyťažená zemina.


FOTOGALÉRIA:

Bahno vozia za Gróner

Mnohých vás isto zaujíma, kde končí to množstvo vyťaženej zeminy a naplavenín. Boli sme sa pozrieť aj na miesto, kde sa tento materiál vyváža. Autá ho vozia po ceste v časti Gróner do lokality bývalého škôlkarskeho strediska Dubiny odštepného závodu Semenoles Liptovský Hrádok. Lesy SR tento obrovský priestor pred niekoľkými rokmi využívali na produkciu sadeníc lesných drevín. V súčasnosti sa už toto územie na tento účel nevyužíva. Ako sme zistili, aktálne je v jeho zadnej časti umiestená všetka vyťažená zemina z Bardejovských Kúpeľov.

Škôlkarske stredisko Dubiny v čase svojej prevádzky, júl 2010.

Nahnevaní obyvatelia

Voči tejto aktivite sme zaznamenali aj viacero sťažností dotknutých obyvateľov, ktorí bývaju v tejto časti mesta. Niektorým obyvateľom Grónera prekáža častý prejazd ťažkých vozidiel, ktoré im znečisťujú a poškodzujú komunikáciu. Kedže do predmetnej lokality, kde sa zemina a bahno vyváža, nie je iný prístup, budú zrejme musieť ešte nejaký čas znášať plne naložené tatrovky rovno pod oknami.

Doplnené: 16.3. 2018


FOTOGALÉRIA:


SÚVISIACE ČLÁNKY:

 Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x