ONline Bardejov

Na servis lyží by ste počas zimného obdobia nemali zabúdať

Na servis lyží by ste počas zimného obdobia nemali zabúdať

Zimná sezóna je v plnom prúde a lyžiarske strediská sú zaplnené ľuďmi, ktorí si užívajú zasnežené svahy. Lyžiari i snoubordisti túto časť roka milujú, pretože konečne môžu vytiahnuť svoje športové náčinie a začať tráviť svoj voľný čas aktívne. Netreba však zabúdať na to, že po použití je potrebný servis lyží či snoubordu.


Začínajúci lyžiari i tí viac skúsení si môžu potrebné náčinie i vybavenie zakúpiť v obchode Topasport. Predajne so športovým tovarom ponúkajú vybavenie pre rôzne druhý športov od cyklistiky cez golf a tenis až po lyžovanie. Nájdete tam kompletné vybavenie aj na lyžovačku. Od toho najhlavnejšieho – lyží, lyžiarskych palíc a okuliarov – cez prilby až po ostatné lyžiarske doplnky.

V predajni Topasport Bardejov nájdete široký sortiment tovaru.

Napríklad lyže rôznych značiek nájdete pre dámy, pánov i deti. Ceny sú, ako inak, výhodné. Môžete navštíviť kamennú predajňu v Bardejove, ktorá sa servisu a požičiavaniu lyží venuje od roku 1999, alebo si tovar môžete zakúpiť prostredníctvom e-shopu.

Prečo si zvoliť kamenný obchod?

Pri výbere lyží v kamennom obchode vám poradia pracovníci obchodu. Dokážu podľa vašej úrovne zhodnotiť, ktoré lyže sú vhodné práve pre vás. Okrem toho vám môžu pomôcť aj s výberom lyžiarskych topánok, prilby či doplnkov. Podelia sa s vami o svoje skúsenosti a poskytnú vám potrebné rady k tomu najlepšiemu výberu pre vás.

Poradia vám nielen pri kúpe nových vecí, ale takisto pri výbere lyží či lyžiarok, ktoré si chcete požičať.

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” shape=”square” style=”custom” custom_text=”#1e73be”]
Prečítajte si tiež:

„Ako si vybrať ideálne lyže?“, radí Tomáš Jakubašek z Topasportu

Lyžiarska sezóna je v plnom prúde a lyžiarom praje aj počasie. Dostatok snehu mnohých láka na zjazdovky. Čo však v prípade, ak…[/vc_cta][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column]

Možností máte viacero

V e-shope Topasport si môžete zakúpiť textil aj obuv. K dispozícii je celé vybavenie na leto či zimu. Pokiaľ si však nechcete zakúpiť vlastné lyže/bežky, snoubord či korčule, môžete si ich zapožičať.

Obchod ponúka aj servis lyží, snoubordov a korčúľ. Montáž viazania je zadarmo, pokiaľ vlastníte lyže zakúpené v Topasporte. Ak ich máte z iného obchodu, cena sa pohybuje od 6 eur vyššie.

Lyže/bežky si môžete dať navoskovať, takisto si môžete nechať nabrúsiť hrany, urobiť malý i veľký servis. V ponuke je aj extra servis, do ktorého patrí odstránenie starého vosku, výmena častí sklznice spojená s veľkým servisom, ale tiež zalievanie sklznice.


O správom výbere bežeckých lyží sa môžete dočítať tu.


V Topasporte vám okrem iného vymenia za rozumný doplatok staré lyže za nové, prípadne ich od vás kúpia. Prečo neponúknuť to, čo vám dobre slúžilo ďalej, a pritom získať nové športové vybavenie?


Pravidelný servis je dôležitý

Perfektná funkčnosť vybavenia je veľmi dôležitá pre občasných i pravidelných lyžiarov. Vďaka dobrému vybaveniu si môžete užiť maximálnu zábavu na svahu. Vďaka pravidelnému servisu zas bude životnosť vašich lyží dlhšia. Okrem toho sa zvýši váš zážitok z jazdy, váš športový výkon bude lepší a, samozrejme a v neposlednom rade, sa zvýši aj vaša bezpečnosť.

Foto/zdroj: archív – Topasport

Či už jazdíte na prírodnom, alebo umelom snehu, lyže sa opotrebovávajú. Na svahoch sa môžu zároveň nachádzať kamienky, ktoré ich môžu doškriabať či inak poškodiť. Lyže dostávajú s ohľadom na frekvenciu lyžovania i snehových podmienok zabrať. Ich servis by ste preto mali vykonávať niekoľkokrát za sezónu. Týka sa to predovšetkým voskovania a brúsenia hrán.

Netreba zabúdať ani na veľký servis na konci sezóny. Brúsenie sklznice a hrán a ručné voskovanie dokonale pripravia vaše lyže na ďalšiu sezónu.

Foto/zdroj: archív – Topasport

Nebojte sa to vyskúšať

Lyžovanie mnohých ľudí desí. Udržať sa na dvoch úzkych doskách dreva (či doskách z iných materiálov) pri jazde zo strmého kopca je pre mnohých neprijateľné. Keď to však dokážu deti a robili to ľudia už pred stovkami rokov, prečo nie aj vy?

Foto/zdroj: freeimages.com

V mnohých strediskách existuje možnosť naučiť sa lyžovať za pár dní. Nemusíte si kvôli tomu zakúpiť hneď svoje vybavenie, stačí si ho za prijateľnú cenu zapožičať. Set na jeden deň stojí v Topasporte iba 10 eur, čím je zapožičanie dlhšie, tým je cena výhodnejšia.

O obľúbenosti tohto športu svedčí aj to, že na Slovensku sa nachádzať viac ako 100 lyžiarskych stredísk. Konečne sa treba odhodlať a ísť to vyskúšať. O servis lyží budete mať v Topasporte postarané.


SÚVISIACE ČLÁNKY:

 

Spracoval: M.M. / Text, foto: Topasport

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x