ONline Bardejov

V Bardejove bude vychádzať nový týždenník

V Bardejove bude vychádzať nový týždenník

BARDEJOV. „No zbohom, ďalšie nezávislé noviny“, povzdychol si s konšpiračnou obavou jeden z našich prvých fejsbukových diskutujúcich. Druhý sa ma pre zmenu v esemeske hneď na rovinu opýtal o aký stupeň nezávislosti nám ide. A bývalý kolega z košického denníka sa len stroho začudoval, že začať s novinami v tejto „antimediálnej“ dobe je celkom odvaha,“ píšu vo svojom prvom úvodníku nové bardejovské noviny Bardejovský Reportér.


„Áno, určite je. A doba naozaj nie dvakrát najprívetivejšia. Ale kto nič neskúsi, nič nezažije. A ak už trochu ovládame reportérske remeslo, prečo sa nenadýchnuť čerstvého vzduchu. Bardejov a obce jeho okresu rozhodne stoja za to, aby sme si o všetkom čo sa tu deje, nefidlikali len v kútoch so svrčkami,“ dodáva autor.

Mario Hudák, šéfredaktor BR

Týždenník vznikol spojením „remeselného“ know-how ich terajšieho šéfredaktora, predtým redaktora týždenníka Prešovských novín a denníka Korzár Mária Hudáka a kapitálového manažmentu menšieho privátneho vydavateľstva Magura Press.


Od 13. marca prvýkrát v predaji

Prvé predajné číslo Bardejovského Reportéra vyjde v pondelok 13. marca a potom ho v stánkoch, obchodoch, benzínkach a na poštách nájdete každý týždeň už v pondelok ráno.

Bardejovský Reportér vo svojej tlačenej podobe

Čo v Reportéri nájdete

Prinášať bude nezávislé a kritické spravodajstvo a publicistiku. Správy, politika, kauzy, kultúra, komentáre, rozhovory, poznámky, glosy, stĺpčeky a ďalšie zaujímavé rubriky.

V tlačených novinách, na webe aj facebooku prinesie kvalitné regionálne spravodajstvo, názory kultúrny servis aj športový prehľad. Priestor dostanú aj inteligentná inzercia, tematické prílohy a čitateľské príspevky.

„A nebudeme sa s tým vôbec babrať. Vieme čo sa v meste deje. Chystáme poriadne rozbúchať, prevetrať a osviežiť mestské aj miestne spravodajské tamtamy. Tak nám držte palce. Bude to divoká jazda,“ dodáva Mario Hudák.


Oslovila vás možnosť dočítať sa o aktualitách v Bardejove v tlačenej forme v týchto nezávislých novinách?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Podobné príspevky

guest
2 (KOMENTÁRE)
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
matulo
matulo
4 roky/rokov

Ešte ste ani poriadne nezačali a už ste začali s problémom, ktorý jeden diskutujúci vyjadril takto:

Napadlo mi že v online Bardejovský Reportér ktorý sa mi dostal zatiaľ do oka nieje tiež okrem vydavateľa MAGURA PRESS, s.r.o. žiadna podpísaná osoba.

Redakcia sa tiež “skrýva” len za email bez mena. Chýba mi niečo, ako v bežných novinách/časopisoch – kolónka, priestor kde by boli nejaké informácie o redakcií, mená, adresa, atd.

Tým pádom, Bardejovský Reportér vyzerá tiež ako niekoho “hlásna trúba” s veľmi kvalitnou grafikou.

Vaše vysvetlenie, že časom všetko vysvetlíte je veľmi chabučké.

matulo2
matulo2
Reakcia na:  matulo
4 roky/rokov

takisto ak niekto nieco komentuje a nepodpise sa, vsak matulo 😉 chabucke vsak

2
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x