ONline Bardejov

Bardejovčanka Ferková strieborná na majstrovstvách Slovenska!

Bardejovčanka Ferková strieborná na majstrovstvách Slovenska!

Ďalší skvelý úspech študentky Gymnázia Leonarda Stöckela Bardejov.


Právo štartovať na majstrovstvách Slovenska si postupne sitom okresných a krajských majstrovstiev vybojovali 3 najlepšie z každého kraja. Dominika Ferková z Gymnázia Leonarda Stöckela Bardejov si postup zabezpečila na majstrovstvách Prešovského kraja, kde zvíťazila vo všetkých zápasoch a stala sa tak zároveň aj majsterkou kraja. Bardejovský okres na majstrovstvách Slovenska ešte reprezentovala Alexandra Angelovičová z Raslavíc, ktorá však už študuje na Gymnáziu sv. Moniky v Prešove.

Dominika Ferková je viacnásobnou majsterkou a medailistkou majstrovstiev Slovenska. Medzi jej najväčšie úspechy patrí 3. miesto na majstrovstvách Európskej únie a dvakrát 8. miesto na majstrovstvách sveta.

Dominika bola na základe výkonnosti nasadená ako číslo 3 a zároveň obhajovala striebro z minulého roku, kedy ju dokázala obehnúť len Aylen Strgacich z Gymnázia Golianová Nitra.


K šachovniciam zasadlo spolu 27 najlepších dievčat stredných škôl. V prvých dvoch kolách porazila slabšie dievčatá z Dunajskej Stredy a Košíc. V 3. kole sa stretla s prekvapením majstrovstiev Kristínou Cabanovou z B. Štiavnice, ale aj ju porazila. V 4. kole sa stretli dovtedy 100% dievčatá, naša Dominika a 1. nasadená Stella Sanková z B. Bystrice. Žiadnej z dievčat sa nakoniec nepodarilo prekabátiť svoju súperku a zápas skončil nerozhodne. V ďalších kolách Dominiku čakali ďalšie silne súperky Ucekajová z Košíc a Taragelova z L. Mikuláša, ktoré tiež dokázala poraziť. Sanková nečakane len remizovala v 6. kole a tak na čele turnaja bola naša Dominika Ferková.

O zlate sa rozhodovalo až v poslednom kole, v ktorom Dominika len remizovala a prepustila zlatú medailu svojej najväčšej súperke. Obe mali konečný rovnaký počet bodov a tak o zlate rozhodovalo pomocné kritérium, ktoré Dominika mala horšie. Strieborná medaila je však potvrdením talentu, ktorý máme v Bardejove. Alexandra Angelovičová z Raslavíc skončila na slušnom 19. mieste.
Spýtali sme sa Dominiky ako hodnotí tieto majstrovstvá a čo ju čaká v najbližšej dobe:

“Majstrovstvá som mala výborne rozohrané. Pred posledným kolom som viedla o pol bodu, ale v poslednom kole sa mi nepodarilo zvíťaziť a o zlate tak rozhodlo pomocné kritérium. Najbližšie plánujem ísť na majstrovstvá Slovenska mládeže v klasickom šachu, ktoré budú v apríli a dúfam že aj tam sa mi bude dariť. Medzitým budem hrať 1. šachovú ligu družstiev za Bardejov. Šach ma veľmi baví a dúfam že aj v budúcnosti bude dôležitou časťou môjho života.”


Pozrite si video zo zápasu Dominiky Ferkovej z majstrovstiev Slovenska:

Dominike želáme aj naďalej vzornú reprezentáciu nášho mesta a čo najviac medailových umiestnení.

Podrobné výsledky si môžete pozrieť na tu.


SÚVISIACI ČLÁNOK:

Autor: Vladislav Novák

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x