Rytieri s novou skúsenoťou. Na kvalitnom hokejbalovom turnaji skončili v lepšej polovici.

Rytieri s novou skúsenoťou. Na kvalitnom hokejbalovom turnaji skončili v lepšej polovici.

V predposledný júlový víkend sa bardejovský hokejbalový tím HBC Knights zúčastnil hokejbalového turnaja Winners Summer cup v Bošanoch. Ten patrí medzi najväčšie hokejbalové turnaje na Slovensku vo formáte 4 vs. 4. Uplynulý ročník bol jubilejným desiatym. Bardejovčania dostali pozvánku ako víťazi 3b HbL Východ.


Turnaj začal v piatok 22. júla v doobedných hodinách. 27 tímov bolo rozdelených do 7 skupín (A – G). Hrubým hracím časom v základnej časti a prvom kole play off boli dva polčasy o trvaní 12 minút. Rytierov čakal prvý zápas po dlhej ceste o 18.30.

Savages Petržalka – HBC Knights Bardejov 1:3 (Góly za Bardejov: Pivarník, Majer, Džamba) – najlepší hráč Bardejov: Richard Majer.

Počas druhého hracieho dňa čakali Rytierov dva zápasy v skupine. Tropické horúčavy dali zabrať nielen hráčom, ale aj divákom v krásnom športovom areáli.

Na svoj druhý zápas Bardejovčania nastúpili o 12.40, keď teplota vzduchu sa pohybovala okolo 36 ° C.

HBC Knights Bardejov – Empiria Petržalka 5:0 (Góly za Bardejov: Pivarník 2, Majer 2, Cifra) – najlepší hráč Bardejov: Daniel Pivarník.

Prestávku pred posledným zápasom v skupine využili hráči na obed a osvieženie v bazéne, ktorý pripravili organizátori. Tretím súperom Rytierov bol minuloročný víťaz turnaja Kamenta s hokejovým reprezentanom Máriom Germanom (HC Vítkovice Ridera) a Jakubom Minárikom (Slovan Bratislava). V súboji o prvú priečku v skupine D, ťahali východniari za kratší koniec.

HBC Knights Bardejov – Kamenta Bošany 0:3 – najlepší hráč Bardejov: Ľuboš Krochta.

Predčasná radosť. Rozhodca gól Mateja Džambu neuznal.
Zápas pred plným hľadiskom. Pre Kamentu Bardejovčania neboli ľahkým súperom.
Brankár Ľuboš Krochta v osobnom súboji za bránkou so slovenským hokejovým reprezentantom Máriom Grmanom, kapitánom tímu Kamenta.
Obranca Rytierov – Radovan Paulovský patril medzi najmladších účastníkov turnaja. Na zábere so slovenskými hokejovými reprezentantmi Minárikom (vľavo) a Grmanom.

FOTOGALÉRIA:


V play off stopka pre Rytierov už v osemfinále

Po odohraní základnej časti nasledovali zápasy play off, do ktorého postúpilo 16. najlepších tímov. Rytieri postúpili z 9 miesta. V osemfinále narazili na tím z 8.miesta Lepuri Devínska Nová Ves Bratislava. Tam sa turnaj pre Rytierov skončil, nakoľko nedokázali premeniť šance v zápase. Brankár hostí si pred zápasom postavil dobre tyčky, ktorú Bardejovčania nastrelili štyrikrát. Súperovi stačili štyri akcie, z ktorej jednu premenili a výsledkom 1:0 postúpili do štvrťfinále.

Koniec v osemfinále okomentoval útočník R. Majer: ,,Mrzí nás, že sme skončili a nepremenili množstvo šancí, hlavne nás útočníkov ako aj mňa samotného. Obrana bola skvelá, brankár úžasný, len dostali sme smolný gól a z veľa šancí sme nedokázali skórovať. Sklamanie po zápase bolo veľké.“ V dôležitom zápase chýbal obranca Miro Niščák. Doplatil tím na úzky káder vo vyraďovacej fáze, kde hra do tela brala síl? ,,Určite áno. Miro je pilier obrany. V takých zápasoch sa on vyžíva, to sú zápasy preňho, kde sa hrá viac do tela a kde sa ide na doraz síl. Doplatili sme na to, čo je škoda. Zranil sa v poslednom zápase skupiny, pri ktorom viac-menej o nič nešlo a dôležitom zápase sme sa nemohli spoliehať na jeho kvality.“

Obranca Marek Lukaček atakovaný pri rozohrávke vo vlastnom pásme.
Daniel Cifra dohrával zápas po faule s bolesťami v kolene.
Gól, na ktorý Rytieri nedokázali odpovedať.
Bardejovčania nepremenili ani jednu z veľkých príležitostí na vyrovnanie.

FOTOGALÉRIA:


Obzrietie sa hráčov za turnajom

Útočník Matúš Gmitter: ,,Turnaj bol veľmi kvalitný po všetkých stránkach či organizačne, alebo hráčsky. Sme radi, že sme sa ho mohli zúčastniť a zmerať si sily s tímami najmä zo západného Slovenska. Na druhú stranu nás mrzí, že sme skončili tak skoro. Verili sme v minimálne štvrťfinále. No aj taký je hokejbal. Budeme si musieť všetko prejsť. Máme výborných útočníkov, ale nevieme premieňať šance. Na druhú stranu nám pred turnajom vypadlo niekoľko hráčov. Riešili sme to alternatívou, že sme vzali mladého Radovana Pavlovského (15), pre ktorého to bola výborná skúsenosť. Touto cestou by sme sa chceli uberať aj v budúcnosti. Vychovávať si hráčov, aby ich to bavilo a videli, že dávame priestor aj mladým. Ďakujem všetkým zúčastneným hráčom za odvedený výkon. Ďakujem aj organizátorom turnaja za výborný prístup. Veríme, že sa o rok sa znovu uvidíme a zabojujeme o lepší výsledok.“

Brankár Ľuboš Krochta: ,,Určite nie som spokojný s konečným umiestnením nášho mužstva. Očakávania boli vyššie. Našu skutočnú kvalitu to určite neodzrkadľuje, neboli sme v plnej sile a doma nám ostalo veľa hráčov, dokonca aj reprezentantov. Týmto chlapcom, do jedného, treba vzdať hold, lebo bojovali veľmi statočne. Škoda, že sme nemali viac hokejbalového šťastia. Z môjho pohľadu to boli pre mňa najťažšie hokejbalové podmienky, aké som kedy zažil. V 40-tkách teplotách som ešte hokejbal nechytal. Každý jeden zápas dal môjmu telu riadne zabrať. Bolo to určite náročnejšie než na ľade. Na turnaj v Bošanoch som bol veľmi zvedavý, pretože som počul na turnaj len samé chvály. Turnaj bol z pohľadu organizácie minimálne na úrovni Orzságh cupu. V mojich očiach dokonca aj predčil Országh cup (pozn. redakcie: Majstrovstvá Slovenska regionálnych výberov v hokejbale). Určite by som sa na tento turnaj chcel o rok vrátiť a získať pre Knights Bardejov lepšie umiestnenie. Chcem poďakovať chlapcom, sponzorom, 3b Hbl Východ, bez ktorých by sme tam nemohli byť. Ďakujem.“


 HBC Knights Bardejov

Výprava na turnaji

Brankár: Ľuboš Krochta Obrancovia: Miroslav Niščák, Daniel Cifra, Marek Lukaček, Radovan Pavlovský, Matúš Gmitter Útočníci: Richard Majer, Daniel Pivarník, Dominik Spišák, Matej Džamba, Dominik Dolhý Realizačný tím: Miriama Bogdanová, Vladimír Sýkora, Marek Gmitter

Poďakovanie pre Hotel XAWAX (Lužianky) – Nikola Bartošová za poskytnutie ubytovania počas celého turnaja v rámci sponzorskej podpory tímu.
Poďakovanie pre MINIBUSCARS – Vladimír Benka Rybár za zabezpečenie dopravy mikrobusom počas celého turnaja a za bezpečný návrat do Bardejova.
Poďakovanie pre 3b HbL Východ – Peter Kochan + organizátori ligy za finančný príspevok na uhradenie štartovného na turnaj.


KONEČNÉ PORADIE TURNAJA WSC 2K22

1. Kamenta
2. No Name Nitra
3. HBK Raccoons Vranov
3. Iskra Partizánske
5. HBK Bošany
6. HBK Iepurii Devínska Nová Ves
7. Indians Bratislava
8. HBK Hrobári Nové Zámky
9. HBK Kladivári
10. ŠK Harvard legendy Partizánske
11. HG Excel Topoľčany
12. HBC Knights Bardejov
13. AC Notors 96 Topoľčany
14. Citrusia Bratislava
15. Golden Bošany
16. HBK Exit Bánovce nad Bebravou
17. Jokerit Pezinok
18. Empíria Petržalka
19. Veteráni Martin
20. HBC Roconaba Zohor
21. HBK Pozberanci
22. CSKA Púchov
23. Savages Petržalka
24. Slávia Právnik
25. HBC Záhumenice
Cena organizátora: CSKA Púchov
Spracoval: D.P./Foto: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x