Další úspech dvoch bardejovských hokejbalistov na turnaji vo Philadelphii!

Další úspech dvoch bardejovských hokejbalistov na turnaji vo Philadelphii!

Veľký úspech zaznamenali dvaja Bardejovčania Matúš Luč a Marek Skošnik, ktorí sa zúčastnili americko-kanadského turnaja vo Philadelphii. Bardejovskí chlapci reprezentujú mesto Los Angeles Barons každý rok a darí sa im veľmi dobre.


Marek Skošnik hráva práve za Los Angeles Barons a Matúš Luč za extraligový tím Lion Svidník na Slovensku. Týto chlapci sa v dňoch 21.3 – 24.3 2019 zúčastnili hokejbalového turnaja za účasti 17 tímov Kanady a Ameriky. V ich skupine sa im veľmi nedarilo. Prvé dva zápasy proti Warriors NJ USA (5:3) a Arsenale Pittsburgh (4:0) prehrali. V treťom s Rage Island remízovali (3:3).

Po rozdelených skupinách tak vo štvrťfinále natrafili na mužstvo Bermuda USA, kde zvíťazili až v predĺžení (4:3). Pokračovali v semifinále, kde narazili na mužstvo GRafix Phoenix a jednoznačne zvíťazili (5:2). Vo finále sa zmerali sily s Titans Leominster USA, kde sa im podarilo zvíťaziť (4:2).

Ďalej pokračuje Matúš Luč:

„Môžem povedať, že tento turnaj bol veľmi kvalitný. Hraje v ňom veľa amerických a kanadských reprezentantov. Každé mužstvo malo svoju kvalitu. Čo sa týka nášho mužstva, boli sme veľmi dobrá partia poskladaná z viacerých klubov. Dokonca sme hrali štyria Slováci v jednej päťke, kde nám to šlo veľmi dobre. Další dvaja Slováci Branislav Štefan a Peter Findura sú moji spoluhráči, ktorí hrávajú práve so mnou v extraligovom tíme Lion Svidník. Branislav Štefan je navyše reprezentant Slovenska,“ uzavrel Luč.


FOTOGALÉRIA:

Text: Lukáš Hric, edit: ONB

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x