Eufóriu po 8-gólovom víťazstve Partizána Bardejov strieda smútok. Končí A tím a s ním aj prezident klubu.

Eufóriu po 8-gólovom víťazstve Partizána Bardejov strieda smútok. Končí A tím a s ním aj prezident klubu.

Prezident futbalového klubu Partizán Bardejov, Stanislav Soroka, dnes na tlačovej besede oficiálne oznámil svoje rozhodnutie vzdať sa funkcie prezidenta futbalového klubu Partizán Bardejov a ponúkol Mestu Bardejov stopercentné vlastníctvo za symbolické 1 euro. Oznámenie prišlo na konci jesennej časti 2022/2023, v roku osláv storočnice bardejovského futbalu.


Bardejovskí priaznivci futbalu v uplynulú sobotu oslavovali vysoké víťazstvo Partizána Bardejov 8:1 nad Rimavskou Sobotou a obsadenie tretieho miesta po jesennej časti. Teraz majú dôvod na smútok. Prezident klubu S. Soroka sa k 15. novembru rozhodol vzdať funkcie a rozpustil A mužstvo pôsobiace v tretej lige – východ.

Podľa jeho slov futbalový klub Partizán Bardejov zastáva dôležité miesto v jeho živote a s úctou viedol klub v pozícii prezidenta posledných šesť rokov. Toto dôležité životné rozhodnutie nikdy neľutoval a práve naopak, cítil, že klub potrebuje pokračovať v nastavenom trende s novou víziou, novými nápadmi a novými ľuďmi. „Poznáte môj názor, že nikto by nemal byť prilepený k svojej stoličke a každý by mal vedieť, kedy odísť. Osobne vnímam moje pôsobenie v pozícii prezidenta klubu Partizán Bardejov pozitívne a považujem ho za úspešný projekt. Počas môjho pôsobenia som v spolupráci s mojím tímom previedol klub turbulentnými časmi, chvíľami nezdaru a chvíľami úspechu k mnohým víťazstvám. Na začiatku sme stáli pred neľahkou úlohou – klub sme prevzali vo veľmi zlej finančnej a manažérskej situácii a nebolo vôbec isté či futbal v našom meste prežije. V súčasnosti stojí klub na pevných nohách a disponuje potenciálom na ďalší rast. S tou istou úctou, s ktorou som sa na začiatku ujal tejto funkcie, túto funkciu teraz odovzdávam iným.“

Sobotné stretnutie sledoval S. Soroka s pracovníkom mestského úradu Jánom Mochnackým zo správy majetku.

Podľa slov odchádzajúceho prezidenta odovzdá klub finančne stabilizovaný, hráčsky konkurencieschopný a technicky zabezpečený. Počas posledných šiestich rokov sa mu podarilo značku Partizán Bardejov dostať ďaleko za hranice okresu a kraja. Spolu so svojím tímom úspešne priviedol klub k oslavám stého výročia založenia a vychoval generáciu úspešných športovcov, ktorí už navždy budú vo svojom portfóliu nosiť klubovú pečať. Pripomenul zveľadenie športovej infraštruktúry a potrebného zázemia. Z dlhodobého hľadiska je podľa neho potrebné pokračovať v prebiehajúcom postupe a dostať Partizán Bardejov na pódiá víťazov vo všetkých smeroch. To si však vyžaduje viac pozornosti v rovine zábezpeky a finančnej podpory, najmä zo strany Mesta Bardejov.

Čo zo štadióna, na ktorom nebude futbal? Posledný nech zhasne…

Vyzýval vedenie mesta Bardejov na prevzatie zodpovednosti za ďalšie fungovanie futbalového klubu Partizán Bardejov, tak ako to je v mnohých iných mestách a ponúkol možnosť nadobudnutia stopercentného vlastníctva za symbolické 1 €. Podľa neho Partizán Bardejov nie je len dobre známa značka, ale predovšetkým živý organizmus pozostávajúci z niekoľkých stoviek športujúcich a zamestnancov. A tí si zaslúžia ostať i naďalej na futbalovom trávniku. Je mimoriadne dôležité, aby boli deti podporované v aktívnom trávení voľného času, v budovaní správnych návykov a neponechané napospas neduhom súčasnej doby. Poďakoval všetkým, ktorí stáli po jeho boku, neoblomne verili odvážnym ambíciám, vložili svoj um a prostriedky do klubových plánov a snaženia.

16 tisíc eur mesačne by zachránilo A tím

Odchádzajúceho prezidenta sme sa opýtali akú finančnú čiastku požadoval od mesta, aby A mužstvo Partizána Bardejov mohlo fungovať ďalej. ,,Je to čiastka 16 000 eur mesačne, pri ktorej vieme zachovať A mužstvo a dôstojne hrať. Je potrebné mať kostru mužstva a kvalitu. Nemôžeme dohrávať súťaž s 19tkou. Kto pôjde prehrávať k súperom 12:0? To sa nedá. Jednoducho niekomu sa to zdá veľa, niekomu málo. Mužstvo tvorí 23 ľudí. To nie je len o hráčoch – tréner, asistent, masér, lekár a ďalší. Dnes nikto nič zadarmo nerobí. Môžem Vám povedať, že hráči a všetci ostatní nemajú žiadne horibilné sumy. Našlo by sa len málo ľudí, ktorí by za tieto peniaze chceli niečo robiť. 16-tisíc eur je na dôstojné fungovanie a reprezentáciu nášho mesta a nie Stana Soroku, ale mesta Bardejov. Môže sa aj za 8-tisíc, ale s kým? Mali sme aj úžasné ženské družstvo, ktoré taktiež skončilo kvôli peniazom. Tam nám chýbalo 80-tisíc ročne. Skončili a to boli najlepšie na Slovensku. Pýtam sa ako robiť niečo, keď nie sú peniaze!? Futbal v Bardejove prežil druhú svetovú vojnu, hospodársku krízu a dnes už dopredu plačeme, že na nič nemáme? Potom asi niečo zlé robíme, keď na niečo nemáme. Dvadsať rokov nemáme na nič? Na žiadny šport? Tu nejde o futbal, ale celkovo o šport v meste Bardejov.“

Po sobotňajšom zápase hráči a vedenie absolvovali spoločné ukončenie jesennej časti. Informáciu a záber zverejnil klub na svojej facebookovej stránke. Na margo aktuálneho stavu okolo A tímu, sme sa prezidenta opýtali či hráči vedeli o svojom konci? ,,Tréneri a manažér klubu to už vedeli dva týždne dozadu, že to ukončím, pokiaľ nedôjde k dohode. Rozprávať hráčom, že zajtra končím a podobne pred dôležitým zápasom by nebolo fér, aby som psychicky narúšal ich pohodu, nevylučujem, že v kolektíve si o tom mohli povedať, že prezident zvažuje také rozhodnutie. Možno môj odchod naštartuje niekoho, kto bude záujem, aby futbal išiel bezo mňa a ja budem rád. Nehrám na seba, že musím tu byť ja. Na tej rozlúčke a posedení hlavný tréner vo svojom príhovore niečo spomenul, ale ja som ich uisťoval, že spravím všetko pre to, aby som súčasný stav zachoval. Urobil som všetko pre to, ale nepadlo to na úrodnú pôdu.“

Po vyjadrení prezidenta klubu S. Soroku, sme chceli zistiť aké je stanovisko Mesta Bardejov ku vzniknutej situácii. Do zverejnenia príspevku sme vyjadrenie nedostali.


FOTOREPORT Z POSLEDNÉHO ZÁPASU


TABUĽKA 3. LIGY – VÝCHOD PO JESENNEJ ČASTI

Zdroj: sportnet.sme.sk

 

Spracoval: D. P./Foto: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x