ONline Bardejov

Majstrovstvá Slovenska priniesli tri zlaté pre BŠK-Bardejov

Majstrovstvá Slovenska priniesli tri zlaté pre BŠK-Bardejov

V dňoch 22. – 28. 4. 2017 sa v Kongresovom centre Holiday Village Tatralandia konali Majstrovstvá Slovenska detí a mládeže v kategóriach U8 až U20, ktoré boli zároveň aj nominačným podujatím pre reprezentačné akcie SR, ako sú ME a MS.


MSR sa zúčastnilo 271 hráčov z celého Slovenska. Hralo sa 9 kôl, s tempom 90 minút na 40 ťahov, 30 minút na záver partie, s pridávaním 30 sekúnd na každý ťah od začiatku partie pre každého hráča. Každý deň bolo 60 partií prenášaných online, takže priaznivci šachu si ich mohli naživo pozerať priamo na stránke MSR. Organizátorom podujatia bola Liptovská šachová škola, ktorá realizáciu a priebeh tohto masového podujatia zvládla výborne. Pre hráčov a návštevníkov boli sprístupnené aj priestory Aquaparku Tatralandia, kde mohli po ťažkom dni zrelaxovať. Za zmienku určite stojí aj živý šach či bleskový turnaj v rámci majstrovstiev, rovnako ako aj prednášky pre rodičov či trénerov.

Pohľad na účastníkov podujatia v kongresovom centre Holiday Village Tatralandia

Najviac sa však predsa len skloňovalo slovo šach. Začínalo sa vždy ráno o 9.00 hodine a nebolo výnimkou, že partie sa hrali aj do 14.45. Hodiny prípravy, tréningu, sebadisciplíny sa hráči snažili zúročiť každý deň a pripísať si cenný bod, ktorý znamenal víťazstvo. Najviac sme držali prsty našim hráčom a deň za dňom sme začínali veriť aj v nejakú medailu. A podarilo sa!

V strede víťazka v kategórii D16 Dominika Ferková

V tvrdej konkurencii si zverenci a hráči BŠK-Bardejov odniesli rovno tri zlaté medaily, tituly Majstra Slovenska a vybojovali si zároveň aj postup na ME či MS. Ocenení hráči:

  • 1. miesto a titul Majster Slovenska v kategórii CH08 – Ján Tokarčík
  • 1. miesto a titul Majster Slovenska v kategórii CH20 – Teodor Holtman (majster SR z roku 2016)
  • 1. miesto v kategórii D16 a titul Majsterka Slovenska – Dominika Ferková

Víťazom blahoželáme a želáme im ďalšie výborné výsledky na európskych či svetových podujatiach. Zároveň sa chceme poďakovať za úspešnú reprezentáciu klubu, nie iba medailistom, ale aj ostatným hráčom, ktorí síce na medailu nedočiahli, ale svojim výkonom urobili materskému klubu dobré meno.


Klub BŠK reprezentovali :

  • P. Tokarčík kat. CH12 (26. miesto, počet hráčov 39)
  • M. Furman – kat. CH12 (28. miesto , počet hráčov 39)
  • A. Jenčopaľa kat. CH14 (16. miesto, počet hráčov 42)
  • D. Tokarčíková – kat. D14 (10. miesto, počet hráčov 17)

Tri zlaté a tri tituly sú istým zadosťučinením a odmenou nie len pre hráčov, ale určite aj pre rodičov, trénerov, ale aj samotný klub. Všetci sa totiž snažíme skĺbiť svoje schopnosti a kompetencie tak, aby sme vytvorili optimálne podmienky pre ďalší výkonnostný rozvoj našich hráčov. Tohtoročné MSR to potvrdili.

Text a foto: j.j.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x