Rušný víkend pre políciu! Riešili nedovolené ozbrojovanie, nález streliva či pretrhnutie optického kábla

Policajti počas uplynulého víkendu mali pestrú službu. V sobotu riešili nedovolené ozbrojovanie a pretrhnutie optického kábla, v nedeľu pre zmenu boli prítomní pri zaistení nálezu pásu nábojov. Informácie sprostredkovala krajská policajná hovorkyňa, Jana Migaľová. 


Ján sa nedovolene ozbrojil

Krátko pred 11-tou hodinou dopoludnia bolo v sobotu / 27.01.2018 / prijaté oznámenie, že 55-ročný Ján z Bardejova si bez povolenia zadovážil a v mieste svojho trvalého bydliska držal dve krátke guľové zbrane ako aj 5 kusov streliva. Ján si asi dve hodiny pred týmto oznámením v mieste bydliska výstrelom z jednej z nich spôsobil poranenie hrudníka. Na základe týchto udalostí vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bardejove začal trestné stíhanie vo veci zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Trestná sadzba odňatia slobody pri tomto trestnom čine je zákonom stanovená na tri až osem rokov.


Anna v drevárni našla pás streliva

45-ročný Slavomír z Košíc včera /28.01.2018/ dopoludnia oznámil na linku 158, že jeho 76-ročná mama bývajúca v Bardejove, našla neznámu muníciu. Pani Anna našla muníciu pri rodinnom dome za kopou dreva. Išlo o jeden pás streliva / 0,5 kg pechotných nábojov /. Na miesto bola okamžite vyslaná policajná
hliadka, ktorá miesto nálezu zabezpečila. Privolaný pyrotechnik Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove po príchode na miesto určil, že ide o muníciu pochádzajúcu z obdobia II. svetovej vojny. Muníciu na mieste zaistil a prevzal na likvidáciu.

Polícia upozorňuje občanov, aby v prípade nálezu munície či predmetu, ktorý pripomína muníciu, v žiadnom prípade s týmto nálezom nemanipulovali. Je nutné túto skutočnosť okamžite oznámiť na najbližšom oddelení Policajného zboru alebo na čísle 158! V minulosti bolo zaznamenaných veľa prípadov úrazov i smrteľných zranení, ktorých príčinou bola práve neodborná manipulácia s pyrotechnikou.


Poškodenie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia

V sobotu /27.01.2018/ popoludní 51-ročný Štefan z Košíc oznámil telefonicky na linku 158 pretrhnutie optického kábla medzi obcami Kľušov a Šiba.

Po preverení tohto oznámenia bolo zistené, že došlo k poškodeniu dvoch chráničiek a dvoch optických káblov, patriaci dvom z  košických spoločností. Týmto poškodením nastal masívny výpadok služieb občanom mesta Bardejov a škoda pre spoločnosti vo výške cca 25 000 eur. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Bardejove začal trestné stíhanie vo veci trestného činu
poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. Pri tomto trestnom čine zákon stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na šesť mesiacov.

Poznámka na záver (ONline Bardejov): Je pravda, že pri výkopových prácach, sa v mnohých prípadoch nedávajú vytýčiť siete a následne dôjde k ich poškodeniu alebo pretrhnutiu. Ale ešte väčšou pravdou je, že vo veľa prípadoch, predovšetkým pri uložení optických sietí či iných sietí, nie sú dodržané hodnoty uloženia káblov a ich označenie. To si spoločnosti nikdy nepriznajú. 


Spracoval: D. P./Foto: KR PZ Prešov
Rušný víkend pre políciu! Riešili nedovolené ozbrojovanie, nález streliva či pretrhnutie optického kábla
Hodnotené: 4 x
Zdieľajte alebo pošlite v správe

Podobné príspevky

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments