Smrť chodca. Prechádzal cez cestu mimo priechod v papučiach.

Smrť chodca. Prechádzal cez cestu mimo priechod v papučiach.

Minulotýždňová nehoda na Fučíkovej ulici si vyžiadala ľudský život. Chodec prechádzal cez cestu mimo priechod pre chodcov. Detailné vyšetrovanie a súd dá bodku za tragickou udalosťou na začiatku roka. 


,,K dopravnej nehode došlo dňa 25.1.2018 v čase okolo 15.45 hodine. Po Fučíkovej ulici viedol 47-ročný Bardejovčan J. K. osobné auto Dacia Dokker smerom od križovatky s Ul. Kellerovou. Približne 10 metrov za križovatkou s Ul. 29. Augusta pred vchodom do bytovky č. 17,  zachytil prednou časťou svojho vozidla 83-ročného chodca. 

Vozidlo prichádzalo od Kellerovej ulice.

Ten v tom čase prechádzal cez cestu mimo vyznačeného priechodu pre chodcov. Zrazený muž bol s ťažkými zraneniami prevezený do Nemocnice sv. Jakuba. V čase o 18.15 h na následky zranení v nemocnici zomrel. Bardejovskí policajti vodiča osobného auta obvinili z prečinu usmrtenia. Obvinený je stíhaný na slobode,“inkriminovanú udalosť popísal krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Náraz bol taký silný, že chodec rozbil hlavou čelné sklo a ohol plech kapoty.

,,Na mieste minulotýždňovej štvrtkovej dopravnej nehody zasahovala ambulancia záchrannej zdravotnej služby rýchlej lekárskej pomoci, ktorá na mieste ošetrila a poskytla bezodkladnú prednemocničnú zdravotnú starostlivosť. Následne zraneného chodca transportovala do nemocnice. Muž utrpel poranenia hlavy a poranenie dolnej končatiny,“ informáciu pre ONline Bardejov uviedol Andrej Hirjak z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

Vodič pred inkriminovanou zrážkou vylúčil použitie mobilného telefónu počas jazdy. Ako ďalej uviedol, bola to pre neho prvá vážna nehoda.

K nehode Dopravný inšpektorát Bardejov zavolal znalca v odbore doprava dvakrát, štvrtok večer o 22. hodine a na druhý deň v piatok, z dôvodu že na motorovom vozidle nebola poškodená ani jedna nárazová zóna (blatník, nárazník, svetlo).

Pohľad na miesto zrážky, z vchodu, odkiaľ Ladislav dennodenne vychádzal.

FOTOGALÉRIA:


Spracoval: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x