Zelené lúky nad kúpeľmi nahrádza nová moderná zástavba

Zelené lúky nad kúpeľmi nahrádza nová moderná zástavba

V severnej časti kúpeľov prebieha, a v nasledujúcom období sa ešte viac znásobí stavebná aktivita. Na zelenej lúke nad areálom kúpeľov rastú novostavby, a v pláne sú ďalšie.


zdroj: http://www.rezidenciaamelia.sk/
Vizualizácia projektu Amélia, zdroj: www.rezidenciaamelia.sk

V súčasnosti prebieha výstavba rozsiahleho rezidenčného obytného bloku Amélia v susedstve kúpeľno-liečebného ústavu Ministerstva vnútra SR – Družba. Po úplnom dokončení by mali v tomto objekte pribudnúť 2-izbové apartmány o výmere od 49 m² do 60 m² a 3-izbové apartmány o výmere od 64 m² do 75 m². Súčasťou každého apartmánového bytu je veľká terasa, parkovacie miesto v podzemnej garáži a pivnica. Momentálne je dokončená hrubá stavba, sú osadené okná a celá budova by sa mala dokončiť v júni tohto roku. Realizácia sa mierne odlišuje od vizualizácie (hlavne zadná časť objektu). Ostáva dúfať, že fasáda objektu bude zodpovedať prezentovanej vizualizácii a nepristúpi sa k lacnejšiemu prevedeniu.

Cena bytov v tomto objekte sa pohybuje od zhruba 65.000 eur po najdrahší apartmánový byt s celkovou výmerou okolo 90 m² bytu a takmer 50 m² terasy za vyše 150.000 eur. Byt s najväčšou výmerou v tomto dome má niečo cez 100 m² a bol predaný za takmer 140.000 eur. Apartmány sa budú odovzdávať dokončené. Pri ich dokončení budú použité nadštandardné materiály ako je uvedené na stránke projektu www.rezidenciaamelia.sk.


exterier3
Vizualizácia projektu Minerál, zdroj: www.rezidenciamineral.sk

O kúsok ďalej na blízkej parcele je osadená tabuľa s prezentovanou vizualizáciou štvorpodlažnej rezidencie Minerál so siedmimi apartmánmi. Budova by mala spĺňať kritéria moderného bývania so zaradením do energetickej triedy A1. Poskytne maximálne súkromie, komfort a individuálnu hospodárnosť, ako sa uvádza na stránke projektu: www.rezidenciamineral.sk. Stavať by sa malo začať už túto jar a ukončenie výstavby je plánované na jeseň 2018. Zatiaľ sa však na pozemku nič významné neudialo, okrem osadenia spomínanej tabule a výrubu niekoľkých kusov drevín, ktoré lemovali cestnú komunikáciu. Cena bytov v tejto rezidencii sa pohybuje od zhruba 70.000 až do 140.000 eur za exkluzívny apartmán na štvrtom podlaží s terasou o veľkosti 80 m². Apartmány budú vybavené  kondenzačným kotolom so zásobníkom vody, podlahovým kúrením, rekuperáciou vzduchu a dostatočne veľkou lodžiou na pohodlné sedenie.

stav: august 2016


Ďalšou novostavbou je mohutný objekt rodinného domu, ktorý istého času vzbudil pozornosť tým, že sa výstavba realizovala bez potrebných povolení a v chránenom pásme kúpeľov sa tak vykonávalo neoprávnené uskutočňovanie stavby. Problém tejto stavby bol aj v tom, že bola vyššia ako povoľoval územný plán. V predmetnom území bola plánovaná a povolená len trojpodlažná zastavanosť. Táto budova je však o niečo vyššia, dnes je už takmer dokončená a podľa mesta sú parametre výstavby ako výška, zastavanosť územia a veľkosť okien v poriadku. Pre porovnanie rezidencia Amélia je štvorpodlažná stavba a výnimkou nie je ani chystaná výstavba Minerálu.

Pohľad s realizovaným nedávnym výrubom drevín


Na ďalšej parcele je už dlhší čas len výkop, ktorý predznačuje, že sa čoskoro bude budovať aj na tejto parcele. O tom, čo sa na predmetnom území chystá postaviť zatiaľ informácie nemáme. Ale kedže je funkcia územia daná územným plánom, bude to s najväčšou pravdepodobnosťou ďalší penzión, či apartmánový dom.

Celkovo je táto lokalita  špecifická tým, že je tou najslnečnejšou časťou kúpeľov s pekným výhľadom a zo severnej strany obkolesená ihličnatým lesom, čo je isto atraktívne miesto na bývanie, či ubytovanie kúpeľných hostí. Samozrejme výstavba nových objektov sa nezaobišla bez výrubu drevín. V súvislosti s výstavbou rezidencie Amélia bolo vyrúbaných niekoľko kusov drevín. V týchto miestach sa má po skončení stavebných prác realizovať náhradná výsadba. Predpokladáme, že v najbližších rokoch sa táto zóna zásadne zmení a výraznejšie zastavia. To ako to bude prebiehať, budeme dôsledne sledovať aj naďalej.


Ste spokojný s tým, akým smerom sa uberá výstavba v tejto časti kúpeľov?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Spracoval: M.M.

SÚVISIACE ČLÁNKY:

 

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x