ONline Bardejov

V poslednom objekte bývalých bardejovských kasární sa usídlili ľudia z ulice. Spia vo vlastných výkaloch.

V poslednom objekte bývalých bardejovských kasární sa usídlili ľudia z ulice. Spia vo vlastných výkaloch.

Po bývalých bardejovských kasárňach ostali spomienky, fotografie, nesplnené sľuby a v samom rohu posledný objekt bývalých garáží. “Zabezpečenie” vstupu do budovy bolo prelomené. Do prázdnych priestorov sa usídlili ľudia z okraja našej spoločnosti. 


Ubehli týždne, mesiace i rok. V objekte bývalých vojenských garáží pribudol odpad v podobe desiatok fliaš od lacného vína a pre slabšie povahy aj neznesiteľný smrad po rozkladajúcich sa výkaloch. To je realita aj dnešných dní.

V rohu obývateľnej miestnosti nechýba metla...
V rohu obývateľnej miestnosti nechýba metla…
V dvoch miestnostiach je pre slabšie povahy neznesiteľný smrad po rozkladajúcich sa výkaloch.
V dvoch miestnostiach je pre slabšie povahy neznesiteľný smrad po rozkladajúcich sa výkaloch.
Vytriedené PET fľaše...
Vytriedené PET fľaše…
Zabezpečený vstup do objektu bol pred rokmi prelomený...
Zabezpečený vstup do objektu bol pred rokmi prelomený…

Zdá sa, že so vzniknutým problémom sa nezaoberá Mestská polícia v Bardejove ani poslanci vo štvrtom volebnom obvode – viceprimátor Vladimír Savčinský, Juraj Bochňa, Ján Fotta a Milan Pilip.

Dvojtretinovým vlastníkom predmetnej parcely, na ktorej stojí budova je podľa výpisu z katastra nehnuteľností Dušan Karašinský. Majiteľ zjavne neprejavuje záujem o svoj majetok a čistotu verejnosti prístupných plôch.


Prístupová cesta v blízkosti hypermarketu britského reťazca je doslova posiata odpadom. Fľaše od piva, vína či tvrdého alkoholu tu ostávajú po bardejovskej mládeži, ktorá predmetné neosvetlené miesto má v obľube.


Búracie práce v areáli bývalých kasární nezasiahli iba jediný objekt stojaci dodnes. Pre aké zámery ostal zachovaný je otázne. S jeho terajším využitím sa určite nerátalo.

Jednou z prezentovaných architektonických štúdií v roku 2011 bola štúdia City Park Bardejov. Tá mala zrejme zaslepiť pohľad vtedajším poslancom i úradníkom pri rozhodovaní o odpredaji mestského majetku.


FOTOGALÉRIA: 


Pozri na mape:

 


Spracoval: D.P.

Prekvapuje Vás zverejnená skutočnosť a útočisko ľudí bez domova?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x