Opakujúci sa problém s odpadom priamo v centre mesta

Opakujúci sa problém s odpadom priamo v centre mesta

V dvornom trakte na Rhodyho ulici, v samom centre mesta, dochádza opakovane resp. je neustále pri kontajnerovom stanovisku neporiadok, za ktorý sa treba hanbiť. A poriadne.


Nádoby na triedený zber odpadu veľakrát nahrádzajú kontajnery na zmesový komunálny odpad. To všetko sa deje pod oknami dlhoročného komunálneho politika a viceprimátora Vladimíra Savčinského, ktorému by podľa nášho názoru malo záležať na verejnom poriadku. Mal by iniciovať také kroky, ktoré by eliminovali neporiadok v predmetnom trakte.

Danému stavu by mohli napomôcť podzemné nádoby na odpad, ktoré v našom meste stále čakajú na svoju premiéru. Nie je na čo viac čakať, realizácia je nevyhnutná.

Na neporiadok v tejto zóne mestskej pamiatkovej rezervácie sme upozorňovali niekoľkokrát. Na zverejnené fotografie predčasnom reagovalo aj Šarišské múzeum, kedže kopa odpadkov je práve vo dvore jednej z expozícií  múzea – Ikony.

„Je nám ľúto, že v tomto priestore je taký neporiadok, ale tento neporiadok nie je spôsobený našou inštitúciou – Šarišské múzeum Bardejov, pozemok je majetkom mesta. Šarišské múzeum Bardejov v tomto priestore nemá svoje smetné koše.“

Problémom nie sú len preplnené nevzhľadné nádoby s odpadom, ale porozhadzovaný odpad v širšom okolí. Pohľad z ulice prekvapí nejedného návštevníka. Určite si mnohí z nich kladú otázku, ako je možné, aby v samotnom centre mesta – navyše v bezprostrednej blízkosti kultúrnej inštitúcie, bol takýto neporiadok.

Situáciu budeme aj naďalej sledovať.


Pozrite si v akom stave sa kontajnerové stojisko nachádzalo v uplynulom období a ako problém pretrváva i dnes.

stav: október 2016
stav: november 2016
stav: január 2017
stav: február 2017

FOTOGALÉRIA (stav: marec 2017):


inzercia:

Spracoval: M.M., D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x