ONline Bardejov

Skupinka chlapcov sa pokúsila na sídlisku Družba obťažovať mladé dievča

Skupinka chlapcov sa pokúsila na sídlisku Družba obťažovať mladé dievča

Na sídliskách v našom meste bývame často svedkami rôznych situácii. Počas leta
obzvlásť. Skupinka chlapcov si dovolila na dievča pri roznose letákov. Uviedla, že boli asi šiesti.


,,V stredu poobede sa malí výrastkovia na Družbe pokúsili obťažovať moju dcéru, ktorá mi pomáhala roznášať letáky. Zo vzniknutej situácie je mi zle, pretože chlapci si trúfli na pekné, slušné a pracovité dievča, ktoré mi pomáhalo pri brigáde,” opistuje krušné chvíle mama dievčaťa.

Tá neváhala kontaktovať štátnu políciu: ,,Myslím si, že nie sme v Amerike, kde sú getá a gangy, ale v malom meste, kde by sme mali byť ľuďmi, nie hovädami.” Rodičom, ktoré pošlú svoje deti na ulicu odkazuje: ,,Viete, kde sú a čo robia Vaše deti? Tie moje mi pomáhali zarábať eurá… Teraz to bola moja dcéra, kto bude zajtra? Niekto zo staršej generácie, prípade niekto s hendikepom?”

Policajtom sa podarilo 10 – 14 ročných výrastkov na sídlisku chytiť. Chlapci udalosť zapierali. ,,Ak si teraz títo chlapci robili “srandy”, čo urobia vo svojich 18-tich rokoch? Rovno dievča znásilnia, lebo im detské srandy prešli?” Zamýšľa sa mama dievčaťa.

Chlapci dievčaťu dvíhali sukňu, búchali či kopali ju do zadnej časti tela. Dievča ich prosilo, aby prestali. Dievča plakalo a triaslo sa od strachu.

Celú situáciu mama dievčaťa počula v telefóne, keď jej okamžite po obťažovaní zavolala a bežala od susednej bytovky k nej. ,,Okoloidúci pán, ktorý videl dcéru plakať  pribehol na bicykli za nami či je dcéra v poriadku. Za všímavosť a ochotu mu ďakujem.”

Zaujíma dnes rodičov, čo robia ich deti? Ako trávia svoj voľný čas počas prázdnin? Aj zábava a vystrájanie má svoje hranice. Alebo deti na ulici kopírujú to, čo vidia doma?

Ak dieťa vidí doma nezáujem a ľahostajnosť, aj dieťa sa stáva arogantným a ľahostajným. Drobné výstrelky detí môžu signalizovať, že dieťa na niečo upozorňuje. Rodič dáva a drží hranice, nie škola ani štát.


Spracoval: D.P.

Podobné príspevky

guest
4 (KOMENTÁRE)
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
Dzy Fank
Dzy Fank
3 roky/rokov

Rom Abo Biely ? 😀

Ouje kundo mcxii
Ouje kundo mcxii
Reakcia na:  Dzy Fank
3 roky/rokov

Podľa toho budeš súdiť .nevies jak kydať ?.zločin jak zločin ..

Kajka
Kajka
Reakcia na:  Dzy Fank
3 roky/rokov

Biely

alli
alli
3 roky/rokov

zobrat ich a popravit…keby toto spravili mojej dcere tak su uz davno mrtvy,ani poliicia by uz nestihla prist

4
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x