Rušný víkend pre políciu! Riešili nedovolené ozbrojovanie, nález streliva či pretrhnutie optického kábla

Rušný víkend pre políciu! Riešili nedovolené ozbrojovanie, nález streliva či pretrhnutie optického kábla

Policajti počas uplynulého víkendu mali pestrú službu. V sobotu riešili nedovolené ozbrojovanie a pretrhnutie optického kábla, v nedeľu pre zmenu boli prítomní pri zaistení nálezu pásu nábojov. Informácie sprostredkovala krajská policajná hovorkyňa, Jana Migaľová. 


Ján sa nedovolene ozbrojil

Krátko pred 11-tou hodinou dopoludnia bolo v sobotu / 27.01.2018 / prijaté oznámenie, že 55-ročný Ján z Bardejova si bez povolenia zadovážil a v mieste svojho trvalého bydliska držal dve krátke guľové zbrane ako aj 5 kusov streliva. Ján si asi dve hodiny pred týmto oznámením v mieste bydliska výstrelom z jednej z nich spôsobil poranenie hrudníka. Na základe týchto udalostí vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bardejove začal trestné stíhanie vo veci zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Trestná sadzba odňatia slobody pri tomto trestnom čine je zákonom stanovená na tri až osem rokov.


Anna v drevárni našla pás streliva

45-ročný Slavomír z Košíc včera /28.01.2018/ dopoludnia oznámil na linku 158, že jeho 76-ročná mama bývajúca v Bardejove, našla neznámu muníciu. Pani Anna našla muníciu pri rodinnom dome za kopou dreva. Išlo o jeden pás streliva / 0,5 kg pechotných nábojov /. Na miesto bola okamžite vyslaná policajná
hliadka, ktorá miesto nálezu zabezpečila. Privolaný pyrotechnik Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove po príchode na miesto určil, že ide o muníciu pochádzajúcu z obdobia II. svetovej vojny. Muníciu na mieste zaistil a prevzal na likvidáciu.

Polícia upozorňuje občanov, aby v prípade nálezu munície či predmetu, ktorý pripomína muníciu, v žiadnom prípade s týmto nálezom nemanipulovali. Je nutné túto skutočnosť okamžite oznámiť na najbližšom oddelení Policajného zboru alebo na čísle 158! V minulosti bolo zaznamenaných veľa prípadov úrazov i smrteľných zranení, ktorých príčinou bola práve neodborná manipulácia s pyrotechnikou.


Poškodenie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia

V sobotu /27.01.2018/ popoludní 51-ročný Štefan z Košíc oznámil telefonicky na linku 158 pretrhnutie optického kábla medzi obcami Kľušov a Šiba.

Po preverení tohto oznámenia bolo zistené, že došlo k poškodeniu dvoch chráničiek a dvoch optických káblov, patriaci dvom z  košických spoločností. Týmto poškodením nastal masívny výpadok služieb občanom mesta Bardejov a škoda pre spoločnosti vo výške cca 25 000 eur. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Bardejove začal trestné stíhanie vo veci trestného činu
poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. Pri tomto trestnom čine zákon stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na šesť mesiacov.

Poznámka na záver (ONline Bardejov): Je pravda, že pri výkopových prácach, sa v mnohých prípadoch nedávajú vytýčiť siete a následne dôjde k ich poškodeniu alebo pretrhnutiu. Ale ešte väčšou pravdou je, že vo veľa prípadoch, predovšetkým pri uložení optických sietí či iných sietí, nie sú dodržané hodnoty uloženia káblov a ich označenie. To si spoločnosti nikdy nepriznajú. 


Spracoval: D. P./Foto: KR PZ Prešov

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x