ONline Bardejov

Poslanec Pilip zo stretnutia s občanmi: ľudí trápi doprava, práca, múr i odmeny

Poslanec Pilip zo stretnutia s občanmi: ľudí trápi doprava, práca, múr i odmeny

„Vaše zasadnutia na MsZ sú príkladom direktívneho riadenia zo strany primátora mesta. Paragrafy sa nevysvetľujú. Nie sú demokraticky vedené.”

Takto sa posťažovala na priebeh rokovaní mestského zastupiteľstva jedna z obyvateliek 4. volebného obvodu vo svojom písomnom vyjadrení, ktoré odovzdala na stretnutí s poslancom MsZ, ktoré sa uskutočnilo 23. augusta 2016. Obyvateľke sa nepáčilo, že jednotlivé body sú nedostatočne rozdiskutované v rozpravách a ľudia častokrát nevedia, o čom zastupiteľstvo hlasuje.

Poslanec Milan Pilip:

14182358_1140827855975834_744145033_n
Poslanec Milan Pilip, (volebný obvod č. 4)

Stretnutie s obyvateľmi som zorganizoval už druhýkrát. Podobne ako minule, aj teraz ľudia prichádzali na stretnutie s problémami, ktoré ich trápia, pričom niektoré z nich patria do kompetencie aj iných orgánov. Minulý rok som preto postupoval niektoré z podnetov napr. na Železnice SR, tento rok bude oslovený Dopravný inšpektorát PZ v Bardejove, či Rímsko-katolícka cirkev. Z otázok, ktoré spadajú do kompetencií samosprávy mesta spomeniem napr. problém s prístupom vozidiel k niektorým vchodom bytových domov, nedostatočné osvetlenie chodníka (na Slovenskej ulici), sťažnosti na psíčkarov, žiadosti o umiestnenie orientačných tabúľ, otázky týkajúce sa miestnych daní a poplatkov, názvu parku za bazilikou a podobne.

Okrem týchto bežných, každodenných problémov ľudia hovorili aj o fungovaní našej samosprávy. Tu im najviac prekáža udeľovanie niekoľko tisícových odmien konateľom mestských spoločností, zlý stav budovy Hotela Republika, predaj budovy CVČ či protipovodňový múr na rieke Topľa. Odznel aj návrh na zrušenie funkcie jedného z dvoch viceprimátorov mesta.

Tak ako pri minuloročnom stretnutí môžem konštatovať, že i toto stretnutie splnilo účel a osvedčilo sa ako ďalší z efektívnych spôsobov komunikácie medzi obyvateľmi a samosprávou. Jediný jeho nedostatok bol, že sa uskutočnilo v dopoludňajších hodinách, čo podľa niektorých obyvateľov znemožnilo ich účasť z dôvodu pracovných povinností. Aj na základe tejto skúsenosti budú ďalšie stretnutia organizované v takom čase, aby sa na nich mohlo zúčastniť čo najviac záujemcov.

Na záver chcem poďakovať všetkým občanom nášho mesta, ktorí sa aktívne zapájajú do diania v našej samospráve.

Milan Pilip, poslanec MsZ

Podobné príspevky

guest
1 Comment
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
Janik
Janik
4 roky/rokov

Kedy sa dočkáme stretnutia S inými poslancami.
Alebo to bude až pred voľbami ?

1
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x