Skupinka protestujúcich Bardejovčanov proti benzínke sa zišla na námestí

Skupinka protestujúcich Bardejovčanov proti benzínke sa zišla na námestí

Obyvateľka z dotknutej bytovky, Mária Ferková informovala zástupcov médií a prítomných občanov o doterajšom priebehu kauzy výstavby čerpacej stanice a umývacích boxov v tesnej blízkosti obytného domu na Ťačevskej ulici a vznikajúcej križovatky na juhozápadný obchvat mesta.


Následne sa slova ujal poslanec mestského zastupiteľstva Milan Pilip, s konkrétnymi požiadavkami v troch bodoch:

  • Okamžité pozastavenie stavby predbežným opatrením.
  • Hľadanie riešenia – to je už na vedení mesta akého.
  • Zdvorilo žiadame pána viceprimátora Tribusa, aby zvážil svoje ďalšie pôsobenie v pozícii viceprimátora.“ (pozn. redakcie: viceprimátor Tribus je aj poslancom za volebný obvod dotknutých občanov)

Po individuálnych rozhovoroch reportérov s občanmi sa prítomní zástupcovia médií premiestnili do chodby pred malou zasadačkou v budove Mestského úradu v Bardejove. Reportérov nasledovali aj zjavne nespokojní obyvatelia dotknutej bytovky, ktorí požadovali byť prítomní pri vyhlásení zástupcu mesta. Nakoľko hovorca mesta Jozef Guliga sa vrátil z dvojtýždňovej dovolenky, od začiatku kauzy vyjadrenia poskytoval bývalý hovorca miestnej samosprávy Réne Semanišin.

Po slovnej prestrelke, Réne Semanišin predstúpil pred kamery a objektívy. Skákanie do rečí a pripomienky občanov mu nedovolili poskytnúť súvislé stanovisko pre médiá. Zástupca mesta sa vzápätí ospravedlnil a odišiel zo zasadačky. Mária Ferková požiadala susedov a občanov, aby nerušili priebeh a miestnosť opustili. Na druhý pokus, R. Semanišin poskytol stanovisko, ktoré si v plnom znení môžete pozrieť v nasledujúcom videu.


GALÉRIA:

autor: D.P. | M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x