ONline Bardejov

Polícia začala trestné stíhanie vo veci! Futbalový tréner sa nateraz vzdal funkcie. Pred rokom nafúkal zamestnanec mestského úradu.

Polícia začala trestné stíhanie vo veci! Futbalový tréner sa nateraz vzdal funkcie. Pred rokom nafúkal zamestnanec mestského úradu.

Tréner žien Partizána Bardejov mal v sobotu dôvod na radosť i na uvažovanie. Jeho zverenkyne v šľágri jesene porazili súperky z Bratislavy 2:1. Pri oslave víťazstva však nechýbal alkohol. Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky podrobili úspešného trénera dychovej skúške, s pozitívnym výsledkom. Pred rokom s alkoholom v krvi šoféroval, teraz už bývalý zamestnanec Mestského úradu v Bardejove. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove – Jana Ligdayová poskytla k prípadu nasledovné vyjadrenie: ,,V sobotu 20.10.2018 poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Bardejove začal trestné stíhanie pre podozrenie zo spáchania prečinu Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky podľa § 289 ods. 1) Tr. zákona, nakoľko v uvedený deň v nočných hodinách  50-ročný Bardejovčan na Ul. Komenského bol hliadkou pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) KR PZ Prešov podrobený dychovej skúške. Dychová skúška u tohto muža dopadla pozitívne, a to s hodnotou 0,54 mg etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Je podozrenie, že tento muž viedol motorové vozidlo/bezprostredne nebol policajnou hliadkou zastavený pri vedení vozidla/, dôkaznú situáciu však bude skúmať poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Bardejov, v rámci skráteného vyšetrovania.”

V týchto miestach sa 50-ročný Bardejovčan podrobil dychovej skúške.

Stanovisko klubu Partizán Bardejov

Prezident Partizána Bardejov, Stanislav Soroka v tlačovom vyjadrení uviedol: ,,V dnešný deň (pondelok, 22. októbra 2018) v čase 10.05 hod. som prijal písomnú žiadosť zodpovednej osoby na pozastavenie poverenia na výkon funkcie hlavného trénera „A“ družstva žien v klube Partizán Bardejov. Z jeho obsahu vyberám.”

„Za svoje správanie musím vyvodiť zodpovednosť. Svoju funkciu zodpovedného zástupcu som vykonával s odbornou a náležitou starostlivosťou. Rešpektujúc vašu skvelú prácu, ako aj vašich blízkych spolupracovníkov v prospech nášho klubu, som sa rozhodol vzhľadom na to, že je voči mojej osobe vedené konanie, vás požiadať o pozastavenie výkonu funkcie hlavného trénera „A“ družstva žien v našom klube do vyriešenia a ukončenia vyšetrovania.“

Po prerokovaní žiadosti vo vedení klubu a vzhľadom k procesnej situácii a v rozsahu informácií, ktoré sú nám k dispozícii, som sa rozhodol akceptovať uvedenú žiadosť. Až do ukončenia vyšetrovania v predmetnej veci bude poverený vedením „A“ družstva žien na oficiálnych akciách v 1. lige žien a Slovenskom pohári žien Ľuboš Matys, terajší tréner WU 19, licencia UEFA B.

Hlavný tréner požiadal klub o dočasné uvoľnenie. /zdroj: facebook.com

Priestor na vyjadrenie sme poskytli aj dotknutému učiteľovi na strednej škole a trénerovi žien Partizána Bardejov. Ten sa však do uzávierky príspevku nevyjadril.

V škole kedysi žiakom vraveli, že žiakmi sú aj za plotom školy. Platí to aj opačne pre učiteľov? Partizán Bardejov je značka. To v akom svetle ju verejnosť vníma – určujú hráči, tréneri, vedenie…

Zrkadlo spoločnosti…

Po zverejnení fotografií sa voči nám doslova strhla lavína s negatívnymi komentármi. Tie v mnohých prípadoch spĺňali všetky atribúty vyhrážania sa ublížením na zdraví či len také prepleskanie roxorovými tyčami. V lepšom prípade sme sa dočkali spŕšky vulgarizmov na adresu ONline Bardejov. Dostali sme aj množstvo súkromných správ, ktorých obsah bol rovnaký. Sme zvyknutí na aj tento druh spätnej väzby.

V tomto prípade však musíme priznať, že toto sme skutočne nečakali. Obzvlášť v prípade zverejnenia osoby, ktorá mohla svojou následnou jazdou pod vplyvom alkoholu spôsobiť niečo oveľa horšie – či už sebe alebo nevinným obyvateľom sídliska. Terčom Vášho komentovania sa nestala samotná udalosť, ale zverejnenie fotky dotyčného a jeho narušeného súkromia. Treba si však uvedomiť, že jazdou nad 1 promile mohla táto osoba ublížiť aj Vám či Vašej rodine. Ak by sa tak stalo niekomu z Vás isto by z Vášho profilu neprišiel komentár, takého typu ako si môžte pozrieť v galérii nižšie:

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” shape=”square” style=”custom” custom_text=”#1e73be”]DOPLNENÉ: Mgr. Ľubomír Čekan nebol vo veci obvinený a uznesením Okresného riaditeľstva policajného zboru v Bardejove zo dňa 17.12.2018 bolo trestné stíhanie zastavené, nakoľko bolo nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa trestné stíhanie viedlo.[/vc_cta][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column][vc_column_text][/vc_column_text]

Pred vyše rokom nafúkal za volantom, teraz už bývalý vedúci školstva 

Dňa 13.8.2017 poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie a vzniesol obvinenie voči 44-ročnému mužovi z obce Bardejovská Nová Ves – Bardejov, pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, nakoľko dňa 13.8.2017 v čase okolo 01.15 h ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Hyundai ix35, po ul. Priemyselnej v Bardejove, kde bol v blízkosti bývalého podniku JAS, zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou a po jeho následnom stotožnení bol v čase o 01.15 h podrobený dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov el. meračom, ktorým mu bola nameraná koncentrácia alkoholu 1,11 mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu. V čase o 01.31 h dňa 13.8.2017 bol podrobený opakovanej dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov a el. meračom, ktorým mu bola nameraná koncentrácia alkoholu 0,96 mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Vodič bol umiestnený do cely predbežného zadržania pri OO PZ Bardejov.

Réneho Semanišina na pozícii šéfa školstva nahradila Eva Barbuľaková.

Ivana Petrufová, hovorkyňa Krajského súdu v Prešove vtedy média informovala: ,,Obvinený bol sudkyňou Okresného súdu Bardejov po vypočutí v superrýchlom konaní uznaný za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu bol uložený peňažný trest vo výške 500 eur a pre prípad marenia výkonu uloženého peňažného trestu náhradný trest odňatia slobody v trvaní 5 mesiacov. Zároveň mu bol uložený  trest zákazu činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel na dobu dvoch rokov. Trestný rozkaz nadobudol dnešným dňom právoplatnosť. (15.8.2017)

Následne po práceneschopnosti, bol s vedúcim Oddelenia školstva a telesnej kultúry, koncom roka 2017 ukončený pracovný pomer. Od toho času sa stiahol z verejného diania.


Spracoval: D.P.  

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x