ONline Bardejov

Nový týždeň na cestách začal vážnou dopravnou nehodou v Gerlachove! Mladému vodičovi môžete pomôcť darovaním krvi!

Nový týždeň na cestách začal vážnou dopravnou nehodou v Gerlachove! Mladému vodičovi môžete pomôcť darovaním krvi!

Isto viacerí z Vás ráno spozorneli, keď počuli sirény hasičov a záchranky. Možno ste tušili ako my, že sa stala dopravná nehoda. V pošte od Vás, sme tesne po nehode našli fotografie z miesta udalosti. Okamžite sme sa snažili zistiť podrobnosti o nehode. 23-ročný Patrik potrebuje pomoc – darovať krv môžete aj Vy!


Na mieste nehody zasahovali všetky záchranné zložky.

Pred pol 8 ráno bola cesta v Gerlachove, časť Mlyniská neprejazdná v oboch smeroch. Okolo 8. hodiny začali policajti púšťať dopravu. Informáciu o vážnom zranení vodiča nám ako prvý potvrdil operačný dôstojník z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove.

Situáciu sme preverovali aj u ďalšieho zdroja. ,,Nehoda si vyžiadala ťažké zranenie jednej osoby. Záchranári ho v umelom spánku previezli do nemocnice v Bardejove,” informáciu pre ONline Bardejov potvrdila Alena Krčová z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

Podrobnosti o dopravnej nehode poskytol krajský policajný hovorca Daniel Džobanik: ,,Dnes (22.10.2018) v čase okolo 07.00 hod. došlo na ceste I/77, v obci Gerlachov, okr. Bardejov, časť Mlyniská k dopravnej nehode osobného auta Audi A4. Vozidlo viedol 23-ročný vodič z Lukova okr. Bardejov v smere od Bardejova na Starú Ľubovňu, pričom sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, dôsledkom čoho prešiel s vozidlom do protismeru a následne mimo cestu vľavo, kde narazil do rohu budovy baru.

Pri tejto dopravnej nehode došlo k ťažkému zraneniu vodiča nezisteného rozsahu s doposiaľ nezistenou dobou liečenia a PN. K celkovej škode na majetku došlo vo výške cca 6 000 eur. Vodičovi vozidla bola za účelom zisťovania prítomnosti alkoholu v organizme odobratá vzorka krvi.  Vec dopravnej nehody, príčiny a miera zavinenia vodiča vozidla je v štádiu vyšetrovania.”

Ťažko zraneného vodiča museli hasiči vystrihnúť z vraku vozidla.
Na ceste 1. triedy nebola takmer žiadna brzdná dráha…

Patrik potrebuje Vašu pomoc!


AKTUALIZOVANÉ 24.10.2018

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” shape=”square” style=”custom” custom_text=”#1e73be”]

Ťažko zranený vodič z pondelkovej dopravnej nehody, v noci z utorka na stredu v bardejovskej nemocnici, podľahol vážnym zraneniam. Najbližšia rodina ďakuje darcom krvi za prejavenú pomoc.

[/vc_cta][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column]

Spracoval: D.P. 

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x