Pohľad na lokalitu na Vinbargu pred výstavbou nového bytového domu

Pohľad na lokalitu na Vinbargu pred výstavbou nového bytového domu

Na bardejovskom najmladšom sídlisku Vinbarg v blízkej budúcnosti vyrastie nový moderný objekt s 28 bytmi. Trojpodlažná bytovka bude situovaná v západnej časti sídliska a veríme, že naštartuje rozvoj tejto časti mesta pre ďalšiu bytovú výstavbu.


Sídlisko Vinbarg je tvorené viacpodlažnou zástavbou bytových domov s prefabrikovaných železobetónových panelov. Po dobudovaní koncom 80-tych rokov sa vývoj tohto sídliska z hľadiska rozširovania urbánnej štruktúry prakticky zastavil. Dodnes je sídlisko Vinbarg neukončený obytný súbor. Staré bytové domy prechádzajú postupnou rekonštrukciou.

Na vzhľade a kvalite sídliska sa podpísala hlavne intenzívna panelová zástavba s vyššou podlažnosťou. Na sídlisku nájdeme aj ďalšie objekty občianskej vybavenosti a v novšej histórii pribudli aj dva kostoly. V ďalších fázach rozširovania sídliska sa uvažuje so zástavbou objektami s nižšou podlažnosťou a nižšou hustotou obývanosti územia. V severnej časti intravilánu mesta, kde sa sídlisko Vinbarg rozprestiera sa po roku 1990 plánovaná výstavba takmer zastavila a dodnes nie je v prevádzke napr. ani objekt plavárne, o ktorej dokončení sa v súčasnosti uvažuje.Celok dostavby obytného súboru na Vinbargu bol rozvrhnutý na dlhšie časové obdobie. Dnes už vieme, že okrem drobnej výstavby občianskej vybavenosti v západnej časti a menších objektov určených na bývanie v severnej časti sa toto sídlisko za posledných 20 rokov priestorovo nerozširovalo. Výnimku tvorí zástavba, ktorá je tvorená objektom Farského kostola Svätej rodiny s oratóriom a plochami určenými na šport.


TRAMÍN na Vinbargu

Dobrá správa je, že po dlhých rokoch stagnácie prichádza prvá lastovička v podobe plánovanej výstavby nového bytového domu. Príznačný názov projektu „TRAMÍN“ prinesie do lokality 2,3 a 4-izbové byty s priestrannými terasami. Súčasťou bytového domu budú zastrešené parkovacie státia, ktoré si budúci majitelia môžu k bytu dokúpiť. Na mieste plánovanej výstavby sme ešte nenašli stavebnú tabuľu, no všimli sme si odstraňovanie kríkov a prípravu územia na výstavbu. Predpokladáme, že v najbližších týždňoch by mali byť započaté práce na zakladaní tejto stavby.

Vizualizácia nového bytového domu TRAMÍN. (zdroj: infotrend.sk)

Vítate novú bytovú výstavbu v tejto časti mesta?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

FOTOGALÉRIA:


Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x