Peter Káčer z nadácie televízie TA3 dorazil do cieľa v Bardejove!

Peter Káčer z nadácie televízie TA3 dorazil do cieľa v Bardejove!

Cieľom jeho druhej etapy charitatívnej tour na špeciálne upravenom bicykli sa stalo aj naše mesto.


Na jeho trase so štartom v Starej Ľubovni sme ho posledných 15 kilometrov sprevádzali i my. K veľkému a odhodlanému bojovníkovi sme sa na našich bicykloch symbolicky pripojili v Gerlachove. Počasie Káčerovi ako i celému tímu prialo. Na ceste do Bardejova fúkal vietor do chrbta a tak sme sa kilometer po kilometri blížili do cieľa jeho druhej etapy. Cestou ho zdravili a povzbudzovali ľudia z obcí, ktorými sme prechádzali. Mnohí ho už poznali a vedeli, čo je za jeho odhodlanou jazdou naprieč Slovenskom.

P1660008
Peter Káčer so svojím tímom pred obcou Gerlachov.

Petra Káčera sme spoločne doprevadili na Radničné námestie, kde zavítal po prvýkrát. Spolu s bardejovskými deťmi absolvoval symbolickú okružnú jazdu okolo mestskej radnice a následne ho privítal dav ľúdí a folklórny súbor Mokrolužan svojimi piesňami.

P1660008nam
Petra Káčera čakalo na Radničnom námestí srdečné privítanie.

Odkazom pre všetkých zdravých je výzva pomáhať slabším a tým, ktorí sú na našu pomoc odkázaní. Peter denne siaha na dno svojich síl, aby dal ťažko skúšaným ľuďom aspoň malú nádej, že v živote sa nemáme vzdávať. Mnohí ho už v jeho činoch nasledujú a nie je pre nich prekážkou často ani ich ťažký zdravotný stav. Svojou bojovnosťou tak inšpiroval aj iných.

Petrova najbližšia etapa pokračuje 3. augusta vo Svidníku do Medzilaboriec a pred sebou má potom ešte ďalšie štyri ťažké etapy. Aj na nich si isto zaslúži ďalšiu podporu.

Všetky informácie o charitatívnej akcii „Káčer na bicykli“ nájdete tu.

P1660008gg
Káčer na bicykli

Peter Káčer sa narodil s detskou mozgovou obrnou a pustil sa do športovania s účelom pomôcť ľuďom s rovnakým handikepom. Keď sa narodil, na jeho diagnózu mu lekári dávali veľmi zlé prognózy. Rodičom oznámili, že nikdy nebude chodiť, ani sa hýbať. Mal skončiť ako ležiaci nevládny pacient. Dnes sme ho však privítali v Bardejove a čakajú ho ďalšie kilometre naprieč Slovenskom, aby pomohol dobrej veci.


VIDEO: Pozrite si ako Peter Káčer dorazil do Bardejova

FOTOGALÉRIA:

autori: M.M. | D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x