Nová Oroszova lávka po prvej oprave

Nová Oroszova lávka po prvej oprave

Dočkali sme sa opravy, nie však v kvalite, ktorej by bola investícia za 670 tisíc eur hodná.


Na 41 metrov dlhej konštrukcii premostenia iste mnohí z Vás pred nejakým časom zaregistrovali deštrukcie v povrchovej úprave oceľovej konštrukcie. To v akom stave sa pred opravou nachádzala sme zachytili v tejto fotoreportáži.

Bolo nevyhnutnosťou, aby sa tieto poškodenia krátko po uvedení do prevádzky novej lávky dali čo najskôr do poriadku. Opravy sme sa dočkali, no nie však v takej kvalite, ktorej by bola investícia za 670 tisíc eur hodná.

9
Premaľované miesta je ľahko rozpoznať, sú v odlišnom odtieni.

Pri rozsahu poškodenia, kde sa na mnohých miestach odlupovali veľké kusy náteru, opadávala a praskala farba, by každý očakával komplexnejšiu opravu, nie iba provizórne „látanie“ na zmiernenie nežiadúceho stavu. Na dokumentácii stavu po oprave je vidieť, že boli odstránené nepevné časti náteru a miesta boli opätovne premaľované. Opravené miesta nie len, že nezodpovedajú hrúbke náteru na celej konštrukcii, ale sú aj v odlišnom odtieni. Badáme stečenú a zvráskavenú farbu, čo je následkom veľkej snahy zakryť kazy a rýchlo vyriešiť problém s minimálnymi nákladmi.

Oprava to nebola určite posledná, kedže sme na konštrukcii našli ďalšie deštrukcie, ktoré bude potrebné v blízkej dobe dať do poriadku. Avšak oprava, ako sme sa mali možnosť presvedčiť, ešte nevedie k vyriešeniu problému.

night
Nočný pohľad na most, tesne po osadení s inštalovaným osvetlením.

Ak budete prechádzať týmto miestom, pozornému oku isto neujdú tieto nedostatky a taktiež v noci pompézne nasvietená lávka s istotou odhalí tieto pofidérne opravy.

To, ako sú prevedené posúďte sami.


FOTOGALÉRIA:

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
1 Comment
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
Peter

hrôza, des…

1
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x