Modernizácia zastávky na Komenského ulici priniesla do Bardejova nový prvok

Modernizácia zastávky na Komenského ulici priniesla do Bardejova nový prvok

Je ním tzv. Kasselský obrubník, ktorý sa používa na zastávkach autobusov. Slúži na vedenie kolies autobusov, aby sa vozidlo dostalo čo najbližšie k nástupnej hrane.


Vynovená zastávka MHD na Komenského ulici bude tak prvou lastovičkou, kde bude použitý tento typ obrubníka. Veríme, že po tejto rekonštrukcii sa toto riešenie stane štandardom pri všetkých frekventovaných zastávkach autobusov v meste.

Súčasťou modernizácie zastávky, ktorú realizuje samospráva Mesta Bardejov sú aj reliéfne prvky v dlažbe pre nevidiacich. Nechýbajú signálne navádzacie pásy, ktoré privedú nevidiaceho k vstupným dverám autobusu. Pozdĺž nástupišta je použitá dlažba s varovným reliéfom s výstupkami.

Všimli sme si že v mieste priechodu pre chodcov chýba signálny navádzací pás, ktorý privádza zrakovo postihnutého k tomuto miestu. Je použitý len varovný reliéf tesne pred vstupom na priechod.

Modernizácia zastávky nadväzuje na novovybudovaný chodník, ktorý od tohto miesta pokračuje smerom na Ťačevskú ulicu a ďalej smeruje až k obchvatu mesta, kde je vybudovaný nový osvetlený priechod pre chodcov. Bezpečne sa tak dosatnente až do lokality pod Mihaľovom.


FOTOGALÉRIA:

SÚVISIACE ČLÁNKY:

Spracoval: M.M. / Foto: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x