O grantový príspevok z programu „Šariš ľuďom“ možno požiadať do 16. januára 2017

O grantový príspevok z programu „Šariš ľuďom“ možno požiadať do 16. januára 2017

O príspevok z grantového programu Šariš ľuďom môžu požiadať nadácie, neziskové organizácie, občianske združenia či neinvestičné fondy.


Uzávierka žiadostí o príspevok z grantového programu Šariš ľuďom sa blíži. Nadácie, neziskové organizácie, občianske združenia či neinvestičné fondy môžu o podporu svojich nápadov požiadať do 16. januára 2017.  Na projekty, ktoré v Prešovskom regióne pomôžu podporiť rozvoj cestovného ruchu, či zamestnanosť žien, seniorov alebo telesne znevýhodnených je pripravených až 16 000 €.

Projekt Práca šľachtí II Občiaskeho združenia Barlička

Tretí ročník grantového program Šariš ľuďom prebieha pod záštitou Komunitnej nadácie Veľký Šariš a pivovaru Šariš. Cieľom programu je skvalitnenie života ľudí v regióne. „Užitočných a verejnoprospešných projektov na podporu rozvoja cestovného ruchu, ale aj zamestnanosti je naozaj potreba. Tento kraj je krásny a neprávom trochu opomínaný, preto sa snažíme podporiť jeho rozvoj,“ hovorí Drahomíra Mandíková, riaditeľka pre firemné vzťahy a komunikáciu zo spoločnosti Pivovary Topvar, pod ktoré patrí aj pivovaru Šariš.

V druhom ročníku programu Šariš ľuďom bolo podporených 13 projektov, čo je rekordný počet vo viac ako dvanásťročnej histórii grantových programov pivovaru Šariš. Dobrovoľníci a aktivisti sa vďaka programu mohli venovať obnove hradov, rekonštrukcii oddychových zón, či organizácii kultúrnych podujatí. Projekty zamerané na rast zamestnanosti zase pomáhali ženám zo znevýhodnených sociálnych skupín, seniorom, alebo ľuďom s telesným postihnutím.

Drevársky plenér troch kráľov

Ako sa do programu prihlásiť?

O príspevok z grantového programu Šariš ľuďom môžu požiadať nadácie, neziskové organizácie, občianske združenia či neinvestičné fondy. Podmienkou je realizácia projektov na území Prešovského kraja v období od 1. marca do 31. augusta 2017. Všetky projekty musia mať verejnoprospešný charakter a musia byť zamerané na osoby staršie ako 18 rokov.


Uchádzať sa o príspevok je možné vyplnením formulára, ktorý sa nachádza na www.pivovarytopvar.sk a na www.komunitna-velkysaris.sk spolu s kompletnými pokynmi vypĺňania žiadostí. Vyplnený a podpísaný formulár je potrebné zaslať  poštou v obálke označenej názvom Šariš ľuďom na adresu Komunitná nadácia Veľký Šariš, Nám. Sv. Jakuba 26, 082 21 Veľký Šariš, alebo emailom na adresu komunitna@nextra.sk (s predmetom mailu: Šariš ľuďom). Medzi najlepšie projekty, ktoré zároveň splnia kritériá štatútu, sa rozdelí suma 16 000 €. Maximálna výška príspevku na jeden projekt je 2 500 €, pričom jeden žiadateľ môže získať podporu len pre jeden prihlásený projekt.

Informácie nám poskytla: Lucia Belanová, špecialistka firemných vzťahov a komunikácie, Pivovary Topvar, a. s.

SÚVISIACI ČLÁNOK:

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x