TIP NA LYŽOVAČKU V OKOLÍ: Nižná Polianka – Makovica

TIP NA LYŽOVAČKU V OKOLÍ: Nižná Polianka – Makovica

Jeden z najnižšie položených slovenských svahov je od Bardejova vzdialený 17 kilometrov a ponúka 950 metrovú zjazdovku s profilom, ktorý nenudí a prevýšením 186 metrov.


Svah vyhľadávajú skôr pokročilí lyžiari, než začiatočníci (náročnosť – červená) a celý kopec je možné zasnežovať technickým snehom. Pre lyžiarov je k dispozícii denne upravovaná zjazdovka s rýchlim vlekom (Poma H 130), vďaka ktorému sa dostanete na vrchol kopca za 3 minúty.

Súčasťou areálu je aj snowpark s deviatimi prekážkami v cene lístka a skokmi (podľa aktuálnych snehových podmienok).

Vzdialenosť od Bardejova je zhruba do 20 minút a neďaleko svahu je k dispozícii bezplatné pohodlné parkovanie. Súčasťou areálu je bufet s domácou kuchyňou, WC a k dispozícii je aj wi-fi pripojenie. Čo tu však nenájdete je vyhradená detská zjazdovka s detským vlekom, detské lístky, požičovňu lyží a skiservis. Makovica je určená skôr pre zdatnejších lyžiarov, ktorí majú radi rýchlejšiu jazdu na vždy dobre upravenej zjazdovke.

Ceny lístkov sa pohybujú od 9 eur za dve hodiny lyžovania do 17 eur za celodenný lístok.  Podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré a výška snehu sa pohybuje od 40 do 70 cm (ku dňu 1. 1. 2017).

Viac sa dozviete tu.

FOTOGALÉRIA:


Pozri na mape:

Autor: M.M.

Už ste si boli zalyžovať na Makovici?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

SÚVISIACI ČLÁNOK:

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x