Dajte zbohom rozbitým displejom: 5 rád, ako vybrať ideálny obal pre váš mobil

Dajte zbohom rozbitým displejom: 5 rád, ako vybrať ideálny obal pre váš mobil

Bojíte sa, že váš nový telefón spadne na zem a odrazu bude po ňom? V lepšom prípade vám na displeji zostane ”pavučinka.” Vyhnite sa tomu kúpou ochranného puzdra. V článku sa dozviete, ako vybrať to správne.


Zdroj: Pexels.com

Vyberte materiál, ktorý vám vyhovuje

Obaly na mobil by okrem ochrany vášho zariadenia mali poskytovať dostatočný komfort. Telefón by sa mal v prvom rade dobre držať v ruke. Najčastejšie sa totiž stretnete s puzdrami z plastu, ktoré zvyknú pôsobiť dosť lacno a zvyknú sa kĺzať. Mnohí sa preto rozhodujú medzi texturovanou gumou a kožou. Oba typy majú svoje pre a proti. Preto materiál vyberajte vždy podľa toho, čo sa páči vám.

Pri obaloch na mobil zaváži aj ich cena

V ponuke obalov na mobil je viacero cenových kategórií. Preto si vopred premyslite, koľko peňazí ste ochotní do toho investovať. Najlacnejšie totiž stoja len pár eur. Prevažne ide o plastové vyhotovenie. Ak chcete kožu, priplatíte si. Zlatou strednou cestou sú gumené obaly na mobil, ktoré vydržia pomerne dlho. Ich nevýhodou je, že guma postupom času začne povoľovať a mobil v puzdre už nedrží tak pevne.

Potešte svoje oči štýlovým obalom na mobil

Dizajn v súčasnosti zohráva čoraz dôležitejšiu úlohu. Výnimkou nie sú ani obaly na mobil. Pre pekný obal pravdepodobne budete musieť obetovať aj časť ochrany. Tie najkrajšie zvyčajne nezabránia poškodeniu vášho mobilu pri páde. Často sú však elegantné a v predajoch predčia svoju menej peknú konkurenciu.

Zdroj: Bigstock.com

Zabráňte poškodeniu pri páde

Pri výbere obalu na mobil zvážte rohy s antišokovou gumou. Mali by ho ochrániť pred pádom na zem. Práve ten je najčastejším dôvodom rozbitých displejov. A nielen tých. Váš mobil sa poškodí do takej miery, že ho už neopravia ani v servise. Okrem cenného zariadenia tak prídete o fotografie a ostatné súbory, v prípade, že ste si ich neuložili na kartu alebo cloud.

Voda je úhlavný nepriateľ mobilov

Ak máte strach, že váš mobil skôr či neskôr skončí vo vode, máte možnosti ako tomu zabrániť. Pri kúpe telefónu venujte čas štúdiu, počas ktorého zistíte ponuku funkcií rôznych zariadení. Niektoré z nich sú totiž vodeodolné. Sú však drahšie. Lacnejšou variantou je špeciálne puzdro. To váš mobil ochráni pred nástrahami vody, ale za cenu dizajnu, ktorý nemusí sadnúť každému.

Nenechávajte mobil bez obalu na slnku

Jedným zo zriedkavejších problémov mobilov je ich prehriatie. Takmer nikdy ich nevypíname a väčšinu času strávia vo vrecku nohavíc. Mobily sú síce konštruované tak, aby odolali aj vyšším teplotám, to však neznamená, že si s nimi skutočne aj poradia. Keď ich zabudnete na priamom slnku, batéria dokonca môže vybuchnúť. Jednoduchým riešením je niektorý z obalov na mobil s ochranou proti teplu.

Zdroj: Bigstock.com

Konečné slovo je vaše

Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek obal na mobil, vždy myslite na to, aký model a značku telefónu vlastníte. Puzdrá sa od seba líšia rozličnými veľkosťami a otvormi na dôležité ovládacie prvky. Pred finálnym rozhodnutím si pozrite čo najviac rôznych obalov a vyberte z nich favoritov. Zohľadnite všetky možné nebezpečenstvá a ten najlepší nakoniec zvíťazí.

 

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x