V Bardejovských Kúpeľoch zraz „kačíc“

V Bardejovských Kúpeľoch zraz „kačíc“

V zariadení nad Stebníckou Hutou od piatka 26. augusta do nedele prebieha 17. ročník medzinárodného zrazu Citroën 2cv clubu Slovakia.


Široká verejnosť si mohla vystavené historické Citroëny 2CV pozrieť doobedu na Radničnom námestí. Spanilá jazda veselej kolóny dorazila do Bardejovských Kúpeľov tesne pred 13. hodinou. Po výstave vozidiel a obedňajšej prestávke účastníci zrazu sa presunuli na Zborovský hrad. Po návrate z prehliadky hradu ich podvečer čakali jazdy zručnosti a súťaže pre deti.

V nedeľu sa účastníci zrazu vydajú na návrat domov. Pre tých, ktorým bolo počas návštevy Bardejova a okolia málo zážitkov, je pripravený bonusový výlet. Citroen 2CV ľudovo prezývaný „kačica“ – na základe jeho mäkkého pruženia.

Francúzske auto bolo vyrábané pod značkou Citroen v rokoch 1948 – 1990. Prvotná požiadavka pri výrobe automobilu znela, aby vozidlo uviezlo štyroch vidiečanov v drevákoch so slamenými klobúkmi a vrecom zemiakov cez zorané pole na trh rýchlosťou 60 km/h bez toho, aby sa nerozbilo jediné vajce uložené vo vozidle. Celkovo bolo vyrobených cez 5 miliónov kusov. Výroba oficiálne skončila v roku 1990.

FOTOGALÉRIA:

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x