Bardejovskí policajti odhalili drogovú trestnú činnosť

Bardejovskí policajti odhalili drogovú trestnú činnosť

Z času na čas polícia zverejní informáciu o úspešnom odhalení drogovej trestnej činnosti v meste Bardejov. Medzi mladými je stále v obľube marihuana, po ktorej je počas piatkových stretnutí dopyt. Polícia vykonáva na školách v meste i okrese preventívne prednášky, dnes na Hotelovej akadémii J. Andraščíka.


Trest odňatia slobody na tri až desať rokov hrozí v prípade preukázania viny 37-ročnému Lukášovi z Bardejova a 27-ročnému Marošovi z Handlovej, ktorým bardejovský vyšetrovateľ na základe dôkazov vzniesol obvinenie zo zločinu nedovolenej výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

V priebehu mesiacov január a február tohto roku po vzájomnej dohode v jednom z bytov na Ul. Komenského v Bardejove,  vyrábali omamnú a psychotropnú látku, a to pervitín. Pervitín si zadovažovali od doposiaľ nestotožnenej osoby z Prievidze a  marihuanu si zadovažovali v meste Frenštát pod Radhoštěm v Českej republike.

Tieto zakázané látky u seba prechovávali a následne ich predávali ďalším  osobám v meste Bardejov a jeho okolí.   Počas prehliadky osobného motorového vozidla značky Kia Ceed, boli okrem iného zaistené aj dva zaváraninové poháre  s obsahom sušiny zelenej farby. Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného Maroša do väzby. Informácie poskytla krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.


Prípad z roku 2011 ostal mnohým v pamäti, polícia si pri zásahu zmýlila byt

Bardejovský policajný vyšetrovateľ vzniesol 4.11.2011 obvinenie pre zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi dvom mužom z Bardejova vo veku 21 a 28 rokov.

Obvinený Bardejovčania si od januára 2011 zadovažovali omamné a psychotropné látky, najmä marihuanu a túto prechovávali doma, užívali a následne ju predávali v Bardejove a okolí. U oboch obvinených polícia 3.11. 2011 vo večerných hodinách vykonala domové prehliadky, pričom zaistila 80 g marihuany, ako aj ďalšie pomôcky slúžiace k užívaniu drog. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť 100 obvykle jednorazových dávok drogy v hodnote 3 000 eur.

Na mieste zasahovali policajti pohotovostného útvaru, nakoľko išlo o nebezpečných páchateľov drogovej trestnej činnosti, ktorí drogy aj užívali. Pri domovej prehliadke u mladšieho z obvinených policajti pohotovostného policajného útvaru omylom najprv vošli do nesprávneho bytu a to o byt vyššie, ako býval obvinený.

To, že policajti sú v nesprávnom byte, zistili až keď boli dnu, nakoľko vzhľad oboch dverí bol podobný, ani na jednom z bytov nebola menovka a rovnako informácie z katastra sa zhodovali s oboma bytmi. Omyl nastal v tom, že do bytového domu vedú dva vchody, kde z jedného vchodu je o jedno medzi poschodie viac.

Do nesprávneho bytu sa policajti dostali po zazvonení a otvorení osobou z vnútra bytu, teda bez násilného otvorenia. Voči osobám, ktoré boli v tomto byte, zakročili policajti štandardným spôsobom tak ako zakročujú v podobných prípadoch. K zraneniu týchto osôb počas zákroku polície nedošlo. Dnu sa policajti zdržali veľmi krátko, ihneď po objasnení situácie sa ospravedlnili a zakročili v správnom byte, kde bol zadržaný páchateľ a taktiež tu boli nájdené drogy.


Spracoval: D.P.

Stretli ste sa na území mesta Bardejov s drogami?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x