Zuzana Smatanová má nový singel „Môžeme si už odpustiť?“, prvý raz zaznie naživo na aktuálnom turné aj u nás v Bardejove!

Zuzana Smatanová má nový singel „Môžeme si už odpustiť?“, prvý raz zaznie naživo na aktuálnom turné aj u nás v Bardejove!

Emotívny a veľmi osobný. Taký je nový singel Zuzany Smatanovej „Môžeme si už odpustiť?“, ktorý skladala naozaj dlho. Zuzka je presvedčená, že odpúšťanie je liečivé a veľmi potrebné. Pesničku napísala pre konkrétneho človeka, ten však dodnes nevie, že bol zdrojom inšpirácie pre krásnu clivú pieseň. Pieseň je na albume Echo, ktorý mladá hudobníčka označuje za jej najosobnejší. Song „Môžeme si už odpustiť?“ zaznie po prvý raz naživo na Zuzkinom turné. Štartuje ho v Martine už 13-ho novembra.


Na začiatku bol zlý pocit zo vzťahu s človekom, na ktorom je záležalo. Výsledkom je krásna skladba „Môžeme si už odpustiť?“, pričom dotyčný ani nevie, že bol jej inšpiráciou. Zuzka Smatanová predstavila nový singel, ktorý patrí k najosobnejším skladbám jej  kariéry.

„Rada skladám emotívne, citlivé skladby, kde môžem opisovať kúsky svojho vlastného života, o ktorom paradoxne hovorím dosť málo. Pieseň „Môžeme si už odpustiť?“  som napísala pre človeka, s ktorým sa môj vzťah začal vyvíjať nie úplne dobrým smerom a potrebovali sme si všetko povedať otvorene, na rovinu a odpustiť si. Dnes viem, že to bol dobrý krok a vzájomné odpustenie nám obom prospelo, hoci ten človek vôbec netuší, že som o tom neskôr napísala pieseň. Hovorí sa, že odpustenie druhému je darom najmä samému sebe, je to oslobodenie, odpútanie sa od minulosti a táto pesnička to pre mňa určite znamená,“ vysvetlila Zuzana Smatanová.

Singel je na albume „Echo“, ktorý nedávno dostal dvojplatinu za predaj. Dvojalbum nájdete aj na hudobných streamingových službách. Zuzka sa už teší, ako naň zareagujú jej fanúšikovia, keď ho zaspieva naživo na koncertoch.

„Túto pesničku som skladala asi najdlhší čas z celého dvojalbumu Echo. Možno pre moju emóciu a preklenutie toho obdobia odpúšťania potrebovala dozrieť, aby som to v sebe definitívne uzavrela a spolu s tým aj pesničku. Produkcia bola pre mňa ľahšia a jednoznačná už od samého začiatku, keď som pracovala na demonahrávke, vedela som presne ako ju v štúdiu vystaviam a v akej podobe skončí,“ dodala Zuzka Smatanová.

         Singel už má aj videoklip. Režíroval ho Roland Wraník a jedným z najdôležitejších hrdinov klipu je kôň.

„Dej klipu zachytáva plynutie dní, môj bludný kruh, neschopnosť odpustiť a neustále sa vracanie do minulosti. Nakoniec ma vyvedie z tohto kruhu moja vlastná intuícia, dozretie a pochopenie v podobe svetla, vtedy vychádzam von a odpúšťam. Kôň je v klipe symbolom slobody a odpustenia,“ uzavrela Zuzana Smatanová.

Nielen túto, ale aj ostatné pesničky z albumu „Echo“ sa mladá hudobníčka chystá zaspievať na turné nazvanom príznačne „Echo tour“. Navštívi s ním 12 miest. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal.

Všetky informácie o Zuzane Smatanovej nájdete TU!

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=““ shape=“square“ style=“custom“ custom_text=“#1e73be“]

V roku 2002 vyhrala prvé súťaže – Amatérska gitara, Zlatý štít Liptova a v roku 2003 vyhrala so svojimi pesničkami autorskú súťaž Coca-Cola Popstar. Počas svojej doterajšej hudobnej kariéry natočila šesť štúdiových albumov, CD a DVD Live (záznam z turné) a výberovku najväčších hitov a úspešných spoluprác.

„Entirely good“ (2003), „Svet mi stúpil na nohu“ (2005), „Tabletky odvahy“ (2007), „CD a DVD Live“ (2008), „Gemini“ (2009) – dvojalbum, „Dvere“ (2011), “Momenty” (2003 – 2013) – výberovka, „Echo“ (2018) – dvojalbum

Je autorkou všetkých svojich textov a hudby. V súčasnosti sa tiež venuje hudobnej produkcii a kresleniu. (zdroj: http://zuzanasmatanova.sk)

[/vc_cta][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column]


ZUZANA SMATANOVÁ turné Echo

SÚVISIACI PRÍSPEVOK:

Spracoval: D.P./Zdroj: Propaganda House

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x