Bardejovčania v obavách. Riaditeľ bardejovskej nemocnice, Marián Petko, upokojuje širokú verejnosť!

Bardejovčania v obavách. Riaditeľ bardejovskej nemocnice, Marián Petko, upokojuje širokú verejnosť!

Počas posledných hodín sme boli doslova bombardovaní informáciami o lekároch a sestrách z bardejovskej nemocnice, ktorí boli ešte počas jarných prázdnin lyžovať v zahraničí a po svojom návrate neboli umiestnení do domácej karantény a naďalej slúžili na svojich oddeleniach.


Po dlhom váhaní sme napokon zverejnili jednu takúto výpoveď, v ten istý moment sme požiadali aj o stanovisko Riaditeľa NsP Sv. Jakuba, n.o., Bardejov a Prezidenta ANS – Asociácie nemocníc Slovenska Mariána Petka.

V diskusiách pod príspevkom sa začali okamžite objavovať komentáre, ktoré potvrdzovali túto skutočnosť, či dokonca sa v nej objavili aj mená konkrétnych zamestnancov nemocnice. Nevedno, kedy sa dotyční zamestnanci nemocnice vrátili zo zahraničia, treba však povedať, že 14-dňová karanténa platila najskôr len pre ľudí, ktorí sa vrátili z krajín s najväčším výskytom koronavírsu. Karanténa bola povinná od 11. marca pre cestujúcich z Talianska, Číny, Južnej Kórey a Iránu. Neskôr od piatka 13.3. sa povinná 14-dňová domáca karanténa rozšírila pre všetkých občanov, ktorí sa vrátili zo zahraničia. Tieto osoby majú povinnosť bezprostredne po návrate na Slovensko oznámiť túto skutočnosť telefonicky alebo elektronicky svojmu ošetrujúcemu lekárovi.

Čo na to samotná nemocnica?

Reakciu Mariána Petka publikujeme v plnom znení:

„Dobrý deň, daná záležitosť bola konzultovaná s regionálnym epidemiológom, ktorý to preveroval, kedže podnetov prišlo viacero. Chcem upozorniť, že v zmysle zákona o GDPR a ďalších zákonov nemocnica v danom čase nemala právo obmedzovať pobyt bardejovských zdravotníkov a ani ich povinnosťou nebolo nám to oznamovať, preto ani nevieme, kto všetko na danom zájazde bol. Z vyjadrení epidemiológa, zdravotnícki pracovnici neboli v Taliansku, ale boli v Rakúsku, čo v danom čase bola bezproblémová krajina a po návrate sa mohli zaradiť do pracovného procesu, ak to sú naši pracovníci a nebol dôvod aby išli do karantény. Z toho vyplýva, že sme voči nim nevyvodili žiadne následky, lebo sa ničoho nedopustili.“

„Na záver chcem zdôrazniť, že nemocnica sa zodpovedne pripravuje na deň D, kedy môže dojsť ku kritickému stavu pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a budeme potrebovať každého zdravotníckeho pracovníka pre vás a nás pacientov. Najmenej, čo teraz potrebujeme sú fámy, mýty a vytváranie senzácií, naopak potrebujeme pokoj, dostatok osobných ochranných pomôcok a ešte viac pripravených zdravotníckych pracovníkov, aby sme to spolu zvládli,“ uzavrel Petko.

Marián Petko – prezident Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) a riaditeľ Nemocnice sv. Jakuba s poliklinikouPripomíname, že počet nakazených koronavírusom v Rakúsku stúpol na najmenej 437. Najviac nových prípadov nákazy pripadalo na spolkovú krajinu Tirolsko.

ONline Bardejov: Veríme, že Bardejovčania sú v dobrých rukách a držíme všetkým zdravotníkom a personálu nemocnice palce, nech to spoločne všetci zvládneme.

Nakoľko sme postrehli zvýšenú mieru neistoty a rastúce otázniky zo strany Bardejovčanov, chceli sme Vám poskytnúť relevantné informácie, ktoré veríme, že Vás aspoň sčasti upokojili.


SÚVISIACE PRÍSPEVKY:

Spracoval: M.M. / D.P. 

 

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x