VSD reaguje: Zvyšky odpadu budú odstránené.

VSD reaguje: Zvyšky odpadu budú odstránené.

Na stránke ONline Bardejov pravidelne uverejňujeme rôzne podnety od občanov. Tie dostávame takmer denne do našich správ. Ide prevažne o fotky nelegálnych skládok, vandalizmus alebo veci, ktoré nejakým spôsobom nenechajú chladnými obyvateľov mesta. Ak je to v našich silách, podnet zverejníme na našej stránke na Facebooku a snažíme sa v konkrétnej veci aj o oslovenie kompetentných. Stalo sa tak aj v prípade nedávno zverejneného príspevku o výskyte odpadu po výmene elektrických vedení v lesoch v okolí Bardejovských Kúpeľov.


Samozrejme sme boli atakovaní veľkou skupinou diskutujúcich, že zverejnenie fotky na sociálnej sieti nič nerieši. Nezdieľame však tento názor, pretože niekedy stačí aj obyčajné ukázanie prstom na problém či nedostatok. Dôležitým faktorom je aj veľkosť publika, kde sa daný problém odpublikuje. Mnohými diskutujúcimi sme boli dokonca vyzvaní, že odpad na ktorý upozornil náš fanúšik mal odpratať on sám alebo sme tak mali urobiť my. Zavesiť fotku na facebooku dokáže predsa každý.

V tomto konkrétnom prípade sme ihneď po zavesení záberov oslovili aj konkrétnu spoločnosť, keďže sme my a nálezca odpadu predpokladali, že vznikol pri výmene elektrických vedení. Konkrétne išlo o niekoľkometrovú plastovú chráničku elektrického kábla a ďalší odpad. Taký druh odpadu v lese ostáva práve po rôznych kabelizáciách vedenia.

Stanovisko spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. uvádzame spolu s našimi otázkami v plnom znení, tak ako sme ho obdržali: 

Rovnako sme apelovali aj na ďalší nedostatok pri realizovaní prípojky v blízkosti Bardejovskej Novej Vsi.

1) Určite budete súhlasiť, že odpad do lesa nepatrí. Avšak pri rekonštrukciách vedení sa stretávame, že lese po firmách a montážnikoch ostáva bordel a zničené dotknuté miesto. Boli práce prevzaté od dodávateľskej spoločnosti bez výhrad? Kedy?

2) V rozhodnutiach je uvedené dať dotknuté miesto do pôvodného stavu. Zvyšky odpadu sú však opakom. Kedy bude prijatá náprava na dotknutom úseku? Kontroluje finálny výsledok prác Váš pracovník osobne?

„Práce v danej lokalite boli prevzaté dňa 9.7.2019 s drobnými výhradami k terénnym úpravám, ktoré boli následne odstránené. V tejto oblasti sme realizovali kabelizáciu vedenia v dĺžke 2,3 km. Pri takomto rozsahu prác je možné, že zodpovedný pracovník si nevšimne  nejaký nedostatok. Zvyšky odpadu budú odstránené dňa 23.12.2019. Občanom ďakujeme za podnet. Sme zodpovedná firma, ktorej záleží na regióne a preto je aj pre nás dôležité aby sa okolie po našich prácach ak to okolnosti dovolia priblížilo čo najviac pôvodnému stavu.“  

3) Pred Bardejovskou Novou Vsou bola počas minulého mesiaca realizovaná zemná prípojka. Aká firma ju realizovala a do kedy bude priestor upravený a vyzbieraný odpad?

„V poslednom období sa na tomto úseku robí viacero stavebných a rekonštrukčných prác,takže je potrebné definovať umiestnenie stavby, aby sme ju vedeli identifikovať. Ak však ide o našu stavbu, tak hrubé terénne úpravy budú vykonané do konca roka a finálne úpravy až v jarných mesiacoch. “ 

Košice, 20.decembra 2019, Východoslovenská distribučná, a.s.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x