ONline Bardejov

OD VÁS: Čierna skládka na Dubovej ulici

OD VÁS: Čierna skládka na Dubovej ulici

Aj keď mesto Bardejov preventívne odstraňuje čierne skládky, stlále vznikajú ďalšie a nedarí sa tak celkom eliminovať tento negatívny jav. Dôkazom toho sú zábery, ktoré nám zaslal Peter.


Fotografie zachytávajú čerstvú čiernu skládku stavebnej sute z prerábky v lokalite Dubovej ulice v Bardejovskej Novej Vsi. K vývozu odpadu došlo pravdepodobne v noci priamo pred domom jedného majiteľa.

Peter na záver dodáva:

„Kedy sa ľudia spamätajú a nebudú robiť smetisko druhému pred domom?”


Čierne skládky odpadov sú pomerne závažným problémom mesta Bardejov. Napríklad v závere roka 2014 bolo na území mesta vykonané mapovanie a počas siedmich dní bolo zaevidovaných približne 100 lokalít s výskytom nelegálneho skladovania odpadu, pričom rozloha uloženého odpadu bola ovidovaná ako nelegálna skláda, ak bola v minimálnej rozlohe približne 2 x 2 m.


Ako sa zbaviť drobného stavebného odpadu legálne?

Drobný stavebný odpad je možné v likvidovať  v zmysle zákona o odpadoch v zavedenom množstvovom zbere. Odpad sa zbiera prostredníctvom zberného dvora, odkiaľ je následne likvidovaný. Sadzba za zber DSO je 0,015 € za kilogram DSO (15 € za 1 tonu).

V súčasnosti je nakladaním s KO na území mesta Bardejov poverená akciová spoločnosť Ekobard. Spoločnosť sídli na ulici Štefánikova 3751, kde sa nachádza aj hala s triediacou linkou na dotrieďovanie a úpravu vyseparovaných odpadov a zberný dvor pre mesto Bardejov.


Fotografie novovzniknutej nelegálnej skládky v Bardejovskej Novej Vsi:


Ak ste zachytili vo svojom okolí vznik nelegálnej skládky, neváhajte nám zaslať svoje zábery z nelegálneho vývozu odpadu.


Stretli ste sa vo svojom okolí s nelegálnym vývozom odpadu?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Spracoval: M.M.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x