ONline Bardejov

Vandali vyčíňali v Kláštornom parku

Vandali vyčíňali v Kláštornom parku

Ráno sme do našich správ dostali veľmi nepríjemné echo, o tom ako vandali poškodili majetok v Kláštornom parku v centre mesta. Ihneď sme sa tam vybrali, aby sme túto informáciu od nášho aktívneho fanúšika preverili a musíme konštatovať, že mal bohužiaľ pravdu.


Keď sme prišli na miesto, boli sme zhrození. Našli sme poškodené lavičky a ďalšie vybavenie detského ihriska. Veď posúďte sami z vyhotovenej fotodokumentácie priamo z miesta tohto barbarského činu.

Spúšť, ktorú za sebou vandali zanechali

Prikladáme správu od občana:

„Davam do povedomia, ze v Klastornom parku je zo vcera na dnes rozbitych asi 5 laviciek. Dosky polamane, pohadzane v trave .. cele zle 😞 .. Nakolko tam chodim denno denne, som z toho velmi smutny, aki “skveli” dokazu ludia byt. .. Za posledny mesiac sa tam chodila “hrat” skupinka asi piatakov, siestakov zo zakladnej skoly, ktorí za mesiac zdevastovali preliezky, ked sa po nich den co den nahanali. Zabradlia poohynane kazde jedno, smykalky od blata, poolamovane drevene casti atd .. nevravim, ze tie lavicky maju na svedomi oni, no za mesiac cely park a jeho vybavenie uplne v prdeli .. sory za slovo, no trosku ma to emocne zobralo..” 😞


O vyjadrenie sme požiadali aj Petra Štalmacha z občianskeho združenia Náš Bardejov, ktoré má areál v dlhodobom prenájme.

„Veľmi nás mrzí, že opäť došlo k poškodzovaniu lavičiek, hojdačiek a ihriska v Kláštornom parku.
Vieme, že problémom sú predovšetkým staršie deti bez dozoru, ktoré nerešpektujú ostatných a vytvárajú tak nepríjemnú atmosféru pre mamičky s malými deťmi a taktiež pre seniorov. Poškodené lavičky necháme opraviť čo najskôr, hádam vydržia aspoň rok.
Paradoxne terajšie poškodenia sú menšie ako vlani, kedy partia ôsmakov zničila aj časť interiéru kláštora, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou.”
Ďalej dodáva: „Už v tomto roku chceme prijať také opatrenia, aby sa v parku cítili príjemnejšie všetci, ktorí si Kláštorný park obľúbili, i tí ktorí doň ešte len zavítajú.”

FOTOGALÉRIA:

Spracoval: M.M.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x