V Nižnom Tvarožci dokončili novú lávku. Pôvodný most strhla povodeň.

V Nižnom Tvarožci dokončili novú lávku. Pôvodný most strhla povodeň.

Lávka pre peších cez potok Sveržovka v Tvarožci umožňuje prejazd motorového vozidla do 3,5 tony. Vybudovaním sa zabezpečilo chýbajúce prepojenie miestnych komunikácií v intraviláne obce so štátnou cestou tretej triedy.


Pôvodný mostný objekt bol vplyvom erózie a povodne strhnutý. Vzniknutý stav bol vyhlásený za havarijný. Riešený bol dočasným núdzovým premostením formou zapožičaného mosta zo štátnych hmotných rezerv. Obyvatelia tak roky jazdili po provizóriu.

Vďaka novej lávke je pre občanov okrem pešieho prechodu zabezpečený pohotovostný prejazd v jednom jazdnom pruhu s obmedzenou rýchlosťou 20km/h a maximálnou nosnosťou 3,5 tony.
Projekt sa podarilo realizovať v rámci Programu rozvoja vidieka SR 2014-2020 – „Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka: Európa investuje do vidieckych oblastí.“

Na to ako dokončená lávka vyzerá sme sa boli pozrieť s naším redakčným objektívom. V čase našej návštevy finišovali terénne úpravy v okolí priľahlých komunikácií. Všetky fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii.


FOTOGALÉRIA:

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=““ shape=“square“ style=“custom“ custom_text=“#1e73be“]Realizuje sa aj vo vašej obci niečo zaujímavé alebo sa chystá nejaký investičný zámer? Dajte nám vedieť a ONline Bardejov sa na to príde pozrieť. Ste starostkou/starostom obce a viete si predstaviť spoluprácu? Určite nás kontaktujte. Aj vaša obec môže byť ONline. [/vc_cta][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column]

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x