TIP NA VÝLET: Už na jeseň nová atrakcia len 33 kilometrov od Bardejova!

TIP NA VÝLET: Už na jeseň nová atrakcia len 33 kilometrov od Bardejova!

U našich poľských susedov, neďaleko hraníc čoskoro pribudne nová turistická atrakcia, ktorá pritiahne do lyžiarského areálu Słotwiny v Kyrnici-Zdróji množstvo návštevníkov aj mimo zimnej sezóny, z nášho regiónu nevynímajúc. Dôvodom bude úžasná cesta v korunách stromov umiestená v hornej časti lyžiarského areálu, ktorej výstavba v súčasnosti prebieha a je vôbec prvou svojho druhu v Poľsku.


ONline Bardejov sa bol pozrieť v akej fáze sa nachádza a koľko z vyše kilometrovej trasy v korunách stromov je už dokončených. K stavenisku sme sa vybrali z dolnej stanice lanovky odkiaľ sa už v diaľke črtala panoráma rozostavaného diela so žeriavom s dominantnou vyhliadkovou vežou s výškou úctyhodných 49,5 metra. Pre porovnanie veža Chodníka korunami stromov u nás v Bachedovej doline je vysoká 32 metrov.

Cesta v korunách stromov sa buduje v nadmorskej výške 896 m v lesoch Jaworzyna Krynicka. Veža bude tvorená špeciálne postavenou drevenou cestou, ktorá postupne stúpa nahor, podporovaná 18 podperami a 87 piliermi. Pri projektovaní bol po prvýkrát v Európe použitý tento druh konštrukcie. V čase našej návštevy už bola dokončená základná kovová konštrukcia veže s vnútorným schodiskom, na ktorú sa montujú ďalšie drevené prvky.

Na 1030 metrov dlhej ceste budú môcť návštevníci okrem nádherného výhľadu spoznávať okolitú prírodu a históriu regiónu vďaka špeciálnym vzdelávacím prvkom umiestnenými na trase. Pre deti bude zaujímavý aj 60 metrov dlhý tobogán z vrcholu veže.

Vizualizácia dokončenej veže s cestou v korunách stromov (zdroj: wiezawidokowa.pl)

Vďaka použitiu unikátneho dreva, bežne označovaného ako akácia, inžinieri vytvoria pevnú konštrukciu, ktorá spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky a zaručuje estetické hodnoty. Cesta v korunách stromov bude prístupná modernou sedemmiestnou sedačkovou lanovkou. Otvorenie trasy je predbežne naplánované na jeseň tohto roku. Je sa na čo tešiť.

V čase našej návštevy bol všadeprítomný hluk motorových píl. Vzduchom sa šíril pach spáleného benzínu a dreva. Tesári neúnavne pracovali na vskutku unikátnom diele. Ich prácu sme zachytili našim objektívom. Pozrite si podrobný fotoreport z výstavby.


FOTOGALÉRIA:


Pôjdete sa na novú atrakciu u našich susedov po dokončení pozrieť?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pozrite si trasu na mape:


SÚVISIACE ČLÁNKY:

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x