OBRAZOM: Chodník korunami stromov sa zaplnil prvými návštevníkmi

OBRAZOM: Chodník korunami stromov sa zaplnil prvými návštevníkmi

Uplynulý víkend sa pre širokú verejnosť v srdci lesov Pieninského národného parku sprístupnila nová atrakcia v podobe viac ako 600 metrov dlhého chodníka v korunách stromov, ktorý vás privedie na majestátnu 32 metrov vysokú vežu, ktorá poskytne nádherné výhľady na okolitú prírodu.


Deň po otvorení chodníka sme sa do Bachledovej doliny vybrali i my, aby sme sa mohli poprechádzať v korunách stromov. Na novú atrakciu sa prišli pozrieť davy ľudí. Nečudo, veď podobnú stavbu na Slovensku nenájdete a je prvá svojho druhu. Rady na lístky sa pri dvoch predajných miestach v dolnej stanici lanovky tiahli niekoľko desiatok metrov. Komu sa nechcelo čakať, mohol si lístok zakúpiť priamo pred vstupom na chodník po vyvezení lanovkou. Hore bol rad síce o niečo kratší, ale ani tam sa návštevník nevyhol čakaniu.

O chodníku

Na jeho výstavbu sa použilo 1000 m³ dreva a najvyššia časť chodníka siaha až do výšky 24 metrov. Pozostáva zo 120-tich podpier a šírka mostovky je 1,8 metra. Dominantou chodníka je 32 metrov vysoká veža. Na jej vrchole sa nachádza pochôdzna sieť, ktorá ponúka adrenalínový zážitok pre tých odvážnejších. Okrem toho je súčasťou veže aj 67 metrov dlhý suchý tobogán, na ktorom sa v čase našej návštevy ešte pracovalo a nebol v prevádzke. Vyskúšať ho budú môcť deti od 120 cm.

Chodník okrem nádherných výhľadov ponúka aj atrakcie. Nielen deti si tu môžu vyskúšať udržanie rovnováhy v priehľade, ktorý pod sebou odhaľuje zdanlivo nebezpečnú priepasť.  Chodník ponúka aj edukačné zastávky v podobe zaujímavo spracovaných informačných tabúľ, kde sa človek dozvie veľa zaujímavostí o miestnej faune a flóre.

Pohľad zospodu veže na pochôdznu sieť vo výške 32 metrov

Z našej návštevy sme pre vás pripravili rozsiahly fotoreport, ako zo zeme, tak aj zo vzduchu. Vychutnajte si aj pohľady z vtáčej perspektívy na toto unikátne dielo v srdci Pieninského národného parku.

FOTOGALÉRIA:


Pozrite si Chodník korunami stromov ako ho len tak neuvidíte. Máme pre vás jedinečné zábery z neba:

foto: R. Czupper

FOTOGALÉRIA:


 

Pôjdete sa pozrieť na Chodník korunami stromov do Bachledky?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ak sa vyberiete do Bachledovej doliny, autom je to z Bardejova približne hodinu a pol. Pokiaľ sa vyberiete cez Starú Ľubovňu, vzdialenosť trasy je do 100 km. K samotnému chodníku sa dostanete sedačkovou lanovkou z Bachledovej doliny alebo peším približne 40 minútovým výstupom z Bachledovej, Malej Frankovej a Jezerska. Cena vstupu pre dospelú osobu je 8 eur. Pre deti, seniorov a rodiny sú pripravené zľavnené lístky. Chodník bude s výnimkou povinnej odstávky lanovky otvorený celoročne.

Pozrite si trasu na mape:


[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=“solid-icon“ style=“square“ message_box_color=“grey“ css_animation=“fadeInDownBig“]Chceš sa prejsť Chodníkom v korunách stromov osobne? V spolupráci s Bachledkou sme pre Vás pripravili súťaž o vstupenky na túto jedinečnú atrakciu.[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

SÚVISIACI ČLÁNOK:

 

Spracoval: M.M. / letecké foto: R.C. 

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x