TIP NA VÝLET: Jedinečným chodníkom v korunách stromov sa poprechádzate už najbližší piatok

TIP NA VÝLET: Jedinečným chodníkom v korunách stromov sa poprechádzate už najbližší piatok

Návštevníci Bachledovej doliny sa v  posledný septembrový piatok (29.9.2017) budú môcť vybrať na prechádzku do korún stromov. Stavba chodníka sa po necelých dvoch mesiacoch chýli do finále. Momentálne stále prebiehajú montážne práce a úpravy okolia tak, aby bol chodník v sobotu pripravený pre prvých turistov.


Na stavbu chodníka sa spotrebovalo vyše 1 000 m 3 dreva (Duglaska tisolistá a Smrekovec opadavý), ktoré je na stavbe použité bez povrchovej úpravy. Doskami z chodníka by sme mohli vyložiť cestu zo Ždiaru až do Kežmarku. Ich celková dĺžka je totiž až 22 kilometrov. Samotný chodník má dĺžku vyše 600 metrov a šírku 1,8 metra. Po bokoch chodníka je zábradlie s kovovou sieťou do bezpečnej výšky 1,2 metra.

Chodník je v celej dĺžke bezbariérový, so stúpaním 2 – 6 percent. Preto s návštevou nemusia váhať seniori či rodiny s malými deťmi a kočiarmi. Na chodníku je niekoľko adrenalínových a edukačných zastávok zaujímavou formou informujúcich o miestnej prírode, lese a živote v ňom.

,,Pre návštevníkov, ktorí sa chcú o faune a flóre miestnej prírody dozvedieť viac máme v spolupráci s Pieninským národným parkom pripravené rôzne edukačné programy. Chodník je zakončený špirálovitou 32 metrov vysokou vyhliadkovou vežou s panoramatickou podestou,“ uviedla marketingová manažérka zo strediska Bachledka Ski & Sun Martina Múdra.

V strede podesty je umiestnená bezpečná pochôdzna sieť. Pohľad pod chodidlá je však len pre tých odvážnejších. Nádherný výhľad sa návštevníkom naskytá nielen z veže, ale aj celej trasy chodníka. Ako na dlani sa rozprestierajú Belianske Tatry, Pieniny i malebné Zamagurie.

,,Vítaní sú aj štvornohý miláčikovia. Na chodník samotný ísť nesmú, no ich majitelia si ich môžu odložiť v pripravených voliérach pred vstupom. Malých turistov poteší nové detské ihrisko, bobová dráha a iné detské atrakcie v stredisku. Začiatkom októbra pribudne na veži 67 metrov dlhý suchý tobogan, ktorý budezábavnou alternatívou ako si skrátiť cestu z veže nadol,“ dodáva M. Múdra.

K samotnému chodníku sa turisti dostanú sedačkovou lanovkou z Bachledovej doliny alebo peším približne 40 minútovým výstupom z Bachledovej, Malej Frankovej a Jezerska. Cena vstupu pre dospelú osobu je 8 eur. Pre deti, seniorov a rodiny sú pripravené zľavnené lístky. Chodník bude s výnimkou povinnej odstávky lanovky otvorený celoročne.

Návštevníkom sa naskytnú z nového chodníka okúzľujúce pohľady

Stredisko, Chodník korunami stromov a všetky atrakcie budú v prevádzke od 29.9. až do 6.11.2017. Otváracia doba: september: 09.00 – 18.00, október – 6. november: 09.30 – 16.00.


FOTOGALÉRIA:


Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x