Rozostavaná bytovka sa po desiatich rokoch zrejme dočká svojho dokončenia!

Rozostavaná bytovka sa po desiatich rokoch zrejme dočká svojho dokončenia!

Chátrajúca stavba na konci obce v mestskej časti Bardejovská Nová Ves už zrejme nebude strašiť svojich obyvateľov. Jej dokončenie je naplánované na máj budúceho roka. Termín ukončenia stavby sa tak z pôvodného termínu – december 2009 posunul o takmer desaťročie.


V pôvodnom zámere sa mal postaviť polyfunkčný objekt, kde mali vzniknúť byty a obchodné priestory. Stavba nezačala rásť na zelenej lúke, ale využil sa pôvodný starší objekt, ktorého prestavbou a rozšírením mala vzniknúť na tú dobu celkom elegantná novostavba. Projekt sa však podľa pôvodného zámeru do finálnej fázy nedostal. Aspoň nie v tejto podobe.

Stavba zostala na dlhé roky nedokončenou a ani drevená sedlová strecha sa nestihla prekryť krytinou. Dlhé roky tak konštrukcia odolávala poveternostným vplyvom. Neskôr pribudlo provizórne prekrytie stavby.

Po dlhej prestávke sa napokon v máji tohto roku predsa len ľady pohli. Na stavbe sa konečne rozbehli práce. Prízemie pôvodne určené pre obchodné priestory bolo preprojektované na garážové státia a na stavbe bol vidieť konečne nejaký výraznejší posun.

V súčasnom zámere je stavba označená ako bytový dom Bardejovská nová Ves. Stavebníkom je bardejovská eseročka BNV development.

Pri našej poslednej návšteve má už budova kompletne osadené okná a dvere a začalo sa s prácami na fasáde. Termín ukončenia je naplánovaný na jar budúceho roka.


FOTOGALÉRIA: Súčasný stav

Spracoval: M.M. / Foto: M.M., D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x