Požiar príručného skladu predajne obchodného centra poškodil plášť budovy

Požiar príručného skladu predajne obchodného centra poškodil plášť budovy

Počas včerajšieho nedeľného popoludnia došlo v obchodnom centre na Duklianskej ulici v Bardejove k požiaru. V okolí budovy to pritom nebol prvý požiar odpadu. 


Požiar vznikol za doposiaľ nezistených príčin a okolnosti v čase okolo 13. hodiny, kedy začali horieť kartónové krabice v plechovom sklade jednej z predajní. Na mieste zasahovali siedmi hasiči s dvoma kusmi techniky. Následkom požiaru došlo k obhoreniu plášťa zadnej steny ako aj strechy budovy a k zadymeniu textilu a odevov v priestoroch predajne. Predajňa bola počas nedele a pondelka z technických príčin zavretá. Počas našej návštevy prebiehalo odvetrávanie priestorov.

Škoda na budove obchodného centra bola predbežne vyčíslená na 10 000 eur. Škoda na majetku predajne zatiaľ vyčíslená nebola. Na mieste požiaru bol prítomný zisťovateľ príčin požiaru z Hasičského a záchranného zboru Bardejov, ktorý ako najpravdepodobnejšiu príčinu požiaru uviedol zapálenie cudzou osobou.

,,Požiar vyšetrujú bardejovskí policajti, ktorí začali trestné stíhanie pre prečin poškodzovanie cudzej veci,“uviedol krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

S otázkami sme sa obrátili aj na vedenie spoločnosti v Prahe, ktorá prevádzkuje bardejovskú pobočku. Kompetentná osoba však nebola k dispozícii. V telefonickom rozhovore, nám pracovníčka firmy odporučila poslať otázky elektronickou poštou.

(Doplnené 24.11.2016, odpovede spoločnosti KiK textil a Non-Food spol. s r. o.:

V akej hodnote bol požiarom poškodený tovar v prevádzke bardejovského obchodu?

,,Momentálně provádíme vyčíslení, avšak hodnota poškodeného tovaru je vysoká.“

Keďže došlo k značnému zadymeniu prevádzky (odvetrávanie pondelok), bude tovar stiahnutý z obchodu alebo bude ponúknutý za nižšiu sumu zákazníkom?

,,Tovar musí být zlikvidován.“

Na vstupe bol ručne vypísaný oznam o uzatvorení predajne z technických príčin. Kedy bude prevádzka znovuotvorená?

,,Prevádzka je aktuálně otvorená.“

Posledná otázka. Po nedeľňajšom požiari vybudujete lepší príručný sklad s minimálnými otvormi?

,,Čekáme na rozhodnutí policejního orgánu ve věci a) kdo zavinil požár a b) jaké byly příčiny a nedostatky;  na základě toho budeme dále postupovat. Bližší informace o dalších krocích vám poskytneme, jakmile bude případ uzavřen.)


Rok čo rok neriešený problém neustáleho vytvárania skládky pod železničným mostom. Desiatky rozbitých spotrebičov, vypálené káble a iné nepotrebné veci vyhodené za nákupné centrum na Duklianskej ulici.

Pred rokom mal správca objektu zabezpečiť kontajnerové oplotky. Do dnešného dňa sa tak nestalo. Kontajnery sú prístupné osobám z marginalizovaných skupín. V blízkosti železničného mosta by bolo potrebné vyrezať náletové dreviny a z času na čas vykosiť porast, ktorý je inak vhodným krovím na vytváranie nelegálnych skládok na území mesta Bardejov. To bol popis albumu z 8. apríla tohto roku.

Kopa odpadu vyprataná na jar tohto roku
Kopa odpadu vyprataná na jar tohto roku

Prípadom neporiadku za budovou a v okolí, riešením uzatvária kontajnerových oplotkov sa v roku 2014 venoval aj reportér súkromnej celoslovenskej televízie. Žiaľ, musíme konštatovať, že sľubované kroky neboli uskutočnené. Reportáž si môžete pozrieť TU – Obrovská skládka odpadu v Bardejove.


Bardejovskí hasiči pri zásahu za OC Bardejov 20. apríla 2013
Bardejovskí hasiči pri zásahu za OC Bardejov 20. apríla 2013

Aktuálny stav pod železničným mostom k 21. novembru 2016.

Odpad pod mostom sa hromadí aj v súčasnom období
Odpad pod mostom sa hromadí aj v súčasnom období

OC Bardejov skúšané živlami

Počas veľkých záplav zo 4. júna 2010, sa vyliatím rieky Topľa ocitli prevádzky nákupného centra pod vodou.

imgp4777


FOTOGALÉRIA:


Spracoval: D. P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x